26.04.2019
17:00

Miejsce
Szczeciński Inkubator Kultury

Wstęp
wolny

Kategoria
Warsztat

Pełna kultura

Warsztaty teatralne w INKU

Warsztaty teatralne w INKU
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Warsztaty teatralne w INKU

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty teatralne, których program jest skierowany dla osób w wieku od 12 do 16 lat. Podczas 5 spotkań uczestnicy zapoznają się z technikami i warsztatem aktorski. Finałem zakończonych warsztatów, będzie pokaz warsztatowy. Zajęcia poprowadzi Laura Foremska - studentka poznańskiego kulturoznawstwa, przebywająca obecnie na urlopie dziekańskim w Szczecinie. Obecnie także studentka podyplomowej arteterapii na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Plan warsztatów:

Warsztat I
16 kwietnia 2019 r. godz. 17:00- 19:00 – zajęcia wprowadzające.

Ćwiczenia integrujące, pozwalające poznać się wzajemnie (Przykładowe ćwiczenia: przedstawianie przy wykorzystaniu wybranego przez siebie gestu; powtarzanie imion – jedna osoba się przedstawia, kolejna powtarza imię osób, które były przed nią i dodaje swoje; rzucanie piłki do wywołanej osoby wykonywane podczas poruszania się w przestrzeni). 
Ćwiczenia na koncentrację i wzajemne interakcje (Przykładowe ćwiczenia: liczenie z zamkniętymi oczami do 1-10 i od 10-1 bez wyznaczania kolejności; chodzenie po sali z wypełnianiem pustych przestrzeni, utrzymywanie kontaktu wzrokowego; podążanie z zamkniętymi oczami za dźwiękiem wydawanym przez drugą osobę; tworzenie maszyny, której elementami są uczestnicy warsztatów).
Improwizacje teatralne. (Przykładowe ćwiczenia: „Ławka w parku” na środku sali ustawiamy kilka krzeseł, bądź ławkę, siada jedna osoba, potem dochodzą kolejne i wymieniają się improwizując; wszyscy stają w kręgu do środka wchodzi jedna osoba wykonująca jakiś gest, dołącza do niej kolejna osoba wchodzą w interakcję, po czym pierwsza osoba odchodzi, zostaje tylko jedna z powtarzającym się gestem, dołącza do niej kolejna i sytuacja się powtarza).

Warsztat II
17 kwietnia 2019 r. godz. 17:00- 19:00 – zajęcia z tworzenia opowieści

Rozgrzewka oraz zadania pobudzające wyobraźnię, tworzenie historii, opowieści. Animowanie przedmiotu (znajdujemy wokół siebie jakiś przedmiot i próbujemy grać nim tak jakby był innym przedmiotem, opowiadamy historię tego przedmiotu i próbujemy tą opowieść za pomocą przedmiotu „uteatralnić”).

Warsztat III
23 kwietnia 2019 r. godz..17:00- 19:00  - zajęcia wokół rytmu i dźwięku

Rozgrzewka, ćwiczenia rytmiczne, głosowe, powiązane z dźwiękiem. Znajdowanie dźwięków w otaczającej nas przestrzeni. Próba nagrania wspólnego dźwięku, stworzenia wspólnego utworu.

Warsztat IV  
24 kwietnia 2019 r. godz..17:00- 19:00 – zajęcia łączące doświadczenia w całość

Praca nad pokazem oraz rozgrzewka. Wspólne tworzenie pokazu z wykorzystaniem doświadczeń, które zdobyliśmy na poprzednich warsztatach.

Spotkanie V 
26 kwietnia 2019 r. godz..17:00- 19:00- Pokaz warsztatowy 

Rozgrzewka, ćwiczenia na koncentrację, próba przed pokazem.

Więcej informacji o prowadzącej 
Interesuje się teatrem, pieśnią i dźwiękiem, który, ostatnimi czasy, próbuje nieśmiało wydobyć ze swoich skrzypiec. W roku 2014 współprowadziła warsztat teatralny w Stolcu, opiekowała się wówczas grupą najmłodszych uczestników projektu. Studiując w Poznaniu pomagała artystycznie przy tworzeniu spektaklu „7 resztek głównych” odbywającego się przy współpracy z młodzieżą Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu w ramach  projektu Performanse Wspólne, organizowanego przez Mały Dom Kultury w Poznaniu. Wspierała projekt prowadząc warsztaty. Pomagała również przy tworzeniu spektaklu Teatru Forum „Dwa Światy”, będącego częścią projektu „Równy Start”, organizowanego przy współpracy z młodzieżą z tego samego ośrodka, odbywającego się w ramach wolontariatu pracowniczego Deloitte „Twoja inicjatywa. Twój wpływ”. Współpracowała także z „Imaginarium” Olga Stobiecka-Rozmiarek współprowadząc warsztat edukacyjny „Zrozumieć drugiego człowieka” oraz współtworząc teatralne i muzyczne opracowanie baśni „Kto jest największy” i współprowadząc warsztaty twórcze wokół baśni. W wakacje 2017 roku prowadziła swój autorski warsztat teatralny, który zakończył się spektaklem „Śladami Remusa”, całe działanie odbywało się w ramach projektu „Skry Ormuzdowe” organizowanego przez Kaszubski Instytut Edukacji Teatralno-Artystycznej (KIETA). Rok później poprowadziła tam warsztat teatralny, w którym uczestniczyli członkowie grupy teatralnej „Brzozaki”, a także młodzież czeczeńska z dworca Brześć. W październiku ubiegłego roku współprowadziła natomiast, odbywający się w Szczecinie, warsztat „Punkty styczne”, dotyczący relacji pokoleniowej kobiet.

CO: Warsztaty Teatralne w INKU
GDZIE: INKU Szczeciński Inkubator Kultury al. Wojska Polskiego 90
KIEDY: 16 kwietnia|17 kwietnia| 23 kwietnia| 24 kwietnia| 26 kwietnia
ORGANIZATORZY: INKU Szczeciński Inkubator Kultury| Stowarzyszenie Media Dizajn| Urząd Miasta Szczecin| Laura Foremska
ZAPISY: Magda Roman Specjalistka ds. Animacji i Promocji e-mail: mroman@mediadizajn.pl tel. 91  424 04 64

KULTURALNA PRZESTRZEŃ!

Warsztaty teatralne w INKU
Szczeciński Inkubator Kultury

Szczeciński Inkubator Kultury

al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin

91 424 04 64
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
http://inkubatorkultury.szczecin.pl/