25.04.2019
17:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
wolny

Kategoria
Wernisaż

Pełna kultura

Tylko we Lwowie

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Tylko we Lwowie
26.04. – 2.06.2019

Wernisaż 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w Galerii Gotyckiej.

Wystawa fotografii ukraińskiego fotografika Romana Gerynowicza, członka AFIAP oraz Narodowego Związku Artystów Fotografików Ukrainy. 
Artysta mówi o sobie i wystawie następującymi słowami:  „Lwów to miasto, gdzie się urodziłem, które  ogarnęło i przytuliło mnie, oczarowało. Fotografując próbuję poznać tajemnice jego ulic, spoglądając na najciekawsze istoty na świecie – ludzi. I nawet wtedy, kiedy uliczna pustka wieje chłodem i przy ulicy nie ma żadnego drzewa, obecność człowieka odczuwana jest w sennych budynkach o zamkniętych oczach i bramach, które za moment zostaną  otwarte, w szumie aut,  w drobnej mżawce, która opadać będzie po południu zgodnie z prognozą… Wszystko świadczy o tym, że człowiek jest blisko. I nie ma znaczenia, kiedy się urodził – kilkadziesiąt czy sto lat temu - on jest tu obecny, on żyje w tym mieście, oddycha jego powietrzem […]”. 
Roman Gerynowicz  urodził się w 1959 roku, mieszka i pracuje we Lwowie. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Na wystawie w szczecińskim Zamku pokazanych zostanie około 40 fotografii artysty.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl