29.04.2019
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
35/45zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Szczecińskie Wierszogranie - Jan „Mufka” Błyszczak

Szczecińskie Wierszogranie - Jan „Mufka” Błyszczak
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Szczecińskie Wierszogranie - Jan „Mufka” Błyszczak 

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu Szczecińskie Wierszogranie, który od lat przygotowuje Stowarzyszenie SZOK - Szczecińska Offensywa Kulturalna.

Jan "Mufka" Błyszczak
 Urodził się w drugiej połowie dwudziestego wieku przy linii kolejowej Sudety-Bałtyk w Jastrowiu, miasteczku „Pierwszego dnia wolności” i, jak twierdzi, wielu następnych.
 Mówi, że jest góralem morenowo-dennym o orientacji północ-południe. Raz jest jedną, raz drugą rybą, dlatego nie wie, gdzie się pojawi i kiedy zniknie. Śpiewa od dziecka. Pierwsze próby pisania w podstawówce. Nie zdradził się. Liceum w mieście Staszica. Dojeżdżał pociągiem (zimy stulecia!). Zdekonspirował się w Poznaniu przebywając na studiach ekonomicznych, gdy jeszcze nie były modne. Komponuje nastrojowe piosenki, pisze rozumne teksty. Świetnie pływa, nieźle jeździ na nartach. Śpiewa swoje piosenki przy akompaniamencie gitary z powodzeniem ukrywając wykształcenie geodezyjne. Niejednokrotnie laureat festiwali piosenki studenckiej w Krakowie, gdańskiej BAZUNY, łódzkiej Yapy, szklarskoporębskiej Giełdy, warszawskiego OPPA oraz konkursu ZAKR na piosenkę do opolskich Premier. Współpracował z wrocławskim B-COMPLEX, z koszalińskim Koniem Polskim, poznańskim Tey’em Zenona Laskowika.
Nie jest systematyczny. Miewa zainteresowania.

https://www.youtube.com/watch?v=31WwS30kNqg 
https://www.youtube.com/watch?v=zLG0TFqqsGs 
https://www.youtube.com/watch?v=xG6H8hgpdUo 

Bilety:
35 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście "L" oraz CIT - Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej).
Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 45 zł.

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu