25.05.2019
12:00

Miejsce
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Wstęp
free/10zł

Kategoria
Warsztaty dla dzieci

Pełna kultura

Rysujemy w muzeum

Rysujemy w muzeum
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

„Rysujemy w muzeum” – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży,

11 MAJA 2019 | SOBOTA
12.00 | Muzeum Narodowe w Szczecinie przy Wałach Chrobrego 

25 MAJA 2019 | SOBOTA 
12.00 | Muzeum Tradycji Regionalnych

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia zatytułowane "Plakat i jego funkcje" odbywające się w ramach cyklu "Rysujemy w muzeum".

Rysujemy w muzeum to zajęcia cykliczne, adresowane do osób w różnym wieku, prowadzone w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego udziału w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie. 

Uczestnicy zajęć – w zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości wiekowych – będą przygotowywani do stania się odbiorcą i twórcą dziedzictwa kulturowego. Zostaną wyposażeni w wiedzę, umiejętności manualne i warsztatowe w zakresie technik malarskich oraz rysunkowych. Poznają takie pojęcia, jak: płaszczyzna, obraz na płaszczyźnie, martwa natura, kompozycja, perspektywa, kolor, tworzenie kolorów, światło, światłocień, walor, faktura. Nauczą się także podstaw analizowania dzieła sztuki ze względu na jego cechy formalne. 

Ponadto formuła zajęć umożliwi uczestnictwo w konkursach literackich i plastycznych organizowanych przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Prowadząca: Maryla Raban

Wstęp: 10 zł

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

ul. Staromłyńska 27, 70-561 Szczecin

91 4315 200
biuro@muzeum.szczecin.pl
www.muzeum.szczecin.pl