05.05.2019
18:00

Miejsce
TRAFO Trafostacja Sztuki

Wstęp
75zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

„Vivaldissimo” - Spring Tour

„Vivaldissimo” - Spring Tour
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

„Vivaldissimo” - Spring Tour

Wykonawcy:

Krzysztof Meisinger – gitara
Vincenzo Capezutto – kontratenor i taniec (gość specjalny)
Anna Iberszer – taniec flamenco

Orkiestra Barokowa Poland baROCK
- Katarzyna Kmieciak – skrzypce
- Marta Michalak – skrzypce
- Ewa Pilarska – viola
- Stanisław Stanecki – wiolonczela barokowa
- Marcin Bajon – violone
- Maciej Kończak – gitara barokowa
- Natalia Hyżak – klawesyn
- Henryk Kasperczak – teorban/lutnia

W programie:
Barokowe koncerty lutniowe (Vivaldi, Weiss, Kohaut), muzyka hiszpańska (Albeniz, Boccherini) oraz arie z oper A. Vivaldiego.

Projekt „Vivaldissimo" to najpiękniejsze lutniowe koncerty barokowe, przepojone fantastyczną energią oraz niepowtarzalnym urokiem. Wykonawcą projektu „Vivaldissimo" jest Krzysztof Meisinger – zdaniem krytyki jeden z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych naszych czasów oraz założona przez niego w 2018 roku orkiestra barokowa Poland baROCK. Program ukazuje przekrój lutniowych koncertów barokowych – od Vivaldiego do Kohouta – oraz najsłynniejsze miniatury barokowe w nowych aranżacjach – m.in. Aria na strunie G J.S. Bacha.

Przymiarki do tego projektu działy się już od dawna. Krzysztof Meisinger wykonywał podobny program na wielu scenach m.in. w Filharmonii Berlińskiej w 2014 roku. Koncert ten zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Teraz następuje nowa i odświeżona odsłona tego programu realizowana wspólnie z założoną przez niego orkiestrą barokową w skład której wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej. Smaku całości dodaje fakt, iż jest to pierwsza takowa kooperacja w historii – gitara klasyczna występująca wspólnie z ortodoksyjnym zespołem muzyki dawnej. Koncerty w 2018 i 2019 będą jednocześnie promocją płyty „Vivaldissimo" – płyty, którą krytyka zapowiada jako sensacyjną.

Krzysztof Meisinger & Poland baROCK to wyjątkowy, piękny i (jak sugeruje nazwa orkiestry) energetyczny program który zapewni słuchaczom niezapomniane wrażenia. Gośćmi koncertu będą: aktorka i tancerka Anna Iberszer, a także jeden z najwybitniejszych kontratenorów świata Vincenzo Capezutto, który wykona arie z oper A. Vivaldiego.

Krzysztof Meisinger - zdaniem krytyki i melomanów z całego świata jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. Współpracuje z takimi gwiazdami muzyki klasycznej jak Sumi Jo, Philharmonia Quartett Berlin czy orkiestra Academy of St Martin in the Fields. Wstępuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires grając koncerty w najbardziej renomowanych salach takich jak Wigmore Hall w Londynie, Tokyo International Forum, Filharmonia Berlińska, Theatre du Chatelet w Paryżu czy Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie. Debiut Krzysztofa Meisingera w 2014 roku w Filharmonii Berlińskiej zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego nagrania zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Jego album „Melodia Sentimental" nagrany w słynnym Abbey Road Studio w Londynie został wybrany przez krytykę niemiecką jako jeden z 10 najlepszych albumów z muzyką klasyczną świata roku 2013. Dwie kolejne płyty nagrane wspólnie z orkiestrą Sinfonia Varsovia - album Astor oraz jego pierwsza płyta DVD - Astor live at the Opera odnoszą bardzo duży sukces zarówno wśród melomanów, jak i krytyki. Obecnie ukazała się płyta „Vivaldissimo" którą nagrał razem z założoną przez siebie orkiestrą barokową „Poland baROCK", którą krytyka zapowiada jako sensacyjną. Do jego mistrzów należą wielcy gitarzyści naszych czasów tacy jak Aniello Desiderio czy Christopher Parkening.

Vincenzo Capezzuto - śpiewak i tancerz, ropoczął swe kształcenie artystyczne jako tancerz w Teatro San Carlo w Neapolu. Wkrótce otrzymał funkcję Principal dancer i rozpoczął współpracę z najwybitniejszymi zespołami i teatrami baletowymi: Teatro San Carlo di Napoli, English National Ballet, Ballet Argentino di Julio Bocca czy Aterballetto Mauro Bigonzettiego, w których tańczył do układów najwybitniejszych choreografów XIX i XX wieku takich jak George Balanchine, August Bournonville, Marius Petipa, William Forsythe, Mauro Bigonzetti, Alvin Ailey, Roland Petit i wielu innych. Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. Wśród nich należy wymienić nagrodę Positano - Leonide Massine oraz TOYP (nagrodę przyznaną za łączenie kierunków w światowej sztuce). Zaowocowały one kilkukrotnym zaproszeniem na występy w ramach International Ballet Gala obok takich osobowości baletu jak Alessandra Ferri, Maximiliano Guerra, Manuel Legris, Julio Bocca, czy Roberto Bolle.

Równolegle kontynuuje karierę jako śpiewak występując jako solista z zespołem L'Arpeggiata prowadzonym przez Christinę Pluhar, z którym nagrał 5 albumów dla wytwórni Virgin Classics/Erato, zespołem Accordone czy EUBO (European Union Baroque Orchestra). Będąc zaproszonym przez słynną amerykańską pisarkę Donnę Leon, uczestniczył w charakterze solisty w jej projekcie zatytułowanym "GONDOLA" (książka + CD) wykonując i nagrywając osiemnastowieczne 'Arie da battello veneziane' z towarzyszeniem orkiestry barokowej Il Pomo D'Oro prowadzonej przez Riccardo Minasiego u boku jednej z najwybitniejszych śpiewaczek świata - Cecilii Bartoli. Niedługo później Pavel Vernikov zaprosił go do unikatowego projektu z muzyką J.S. Bacha, Schuberta i Vivaldiego z orkiestrą w skład której weszli soliści o międzynarodowej renomie tacy jak: Luigi Piovano, Alberto Bocini, Mari Kodama, Jose-Daniel Castellon, Alexandar Tosic, Thierry Debons.

Władając "głosem" którego nie da się sklasyfikować, o niesamowitej barwie i niespotykanym pięknie, Vincenzo występuje w najbardziej renomowanych salach koncertowych świata takich jak: Carnegie Hall w Nowym Yorku, Wigmore Hall w Londynie, Roman Philharmonic, BBCProms w Londynie, Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, Melbourne Recital Center, Ravenna Festival, International Winter Festival w Sochi, Quincena Musical w San Sebastian, Hong Kong Music Festival, Shanghai Music Festival etc.

W 2011 wspólnie z Claudio Borgiannim założył zespół Soqquadro Italiano, który jest obecnie uznawany za jeden z najbardziej nowatorskich zespołów na międzynarodowej scenie muzycznej.

TRAFO Trafostacja Sztuki

TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4, 70-205 Szczecin

91-400-00-49
mail@trafo.org
http://trafo.org