26.05.2019
18:00


Pełna kultura

Jazz Telegram

Jazz Telegram
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jazz na Rogatkach
JAZZ TELEGRAM

Wojciech Rapa – gitara, śpiew 
Małgorzata Jarmoc - śpiew
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - bas
Jakub „Fiszka” Fiszer - perkusja 
Krzysztof „Drwal” Rozesłański - perkusja

Wojciech Rapa – wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock'n'rolla. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in. z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co”. Przez kilka lat grał w zespole „Wawele”. 
Pomysłodawca cyklu koncertów pod nazwą Szczecińskie Dinozaury. Od roku 1995 kieruje własnymi formacjami muzycznymi „Still Warm”, a także „Wojtek Rapa Quartet”, z którą nagrał płytę „Szczecin-Szczecin”. Obecnie jest stałym członkiem legendy polskiego big beatu – „Czerwono-Czarnych”, z którymi uczestniczył w obchodach 50-lecia polskiego rocka w Gdańsku w 2010 roku.   
W 2014 r. obchodził 50-lecie twórczości artystycznej. Z tej okazji w Małej Scenie SAA wystąpili przyjaciele Wojtka Rapy, reprezentanci wielu pokoleń szczecińskiej sceny muzycznej: Barbara Włodarczyk, Wilento, Szymon Orłowski, L.U.Z. Blues, Maciej Kazuba, Maciej Strycharczyk, Kosma Kozłowski, Zbigniew Ciesielski, Janusz "Kanapa" Jędrzejewski, Jarosław Kania, Jarosław Rapa, Jakub "Fiszka" Fiszer, Lech Turkowski, Darek "Kaziu" Kamiński, Ryszard "Elvis" Wiercimak, Andrzej Szpak, Tadeusz Żyjewski, Bolesław Sobolewski, Mateusz "Mateo" Lazar, Janusz Weiss i inni wykonawcy. 
Wojciech Rapa to również autor wydanej w 2011 roku w Szczecinie książki opisującej narodziny szczecińskiego big beatu w latach 60, 70 i 80 XX wieku. Książka to wspomnienia pierwszego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i narodzin wielu talentów i zespołów, które tu właśnie zaczęły grać. 
Wojciech Rapa to również współzałożyciel formacji „Telegram” przy Szczecińskiej Agencji Artystycznej, której opiekunem był znany obecnie reżyser filmowy Jacek Bromski. W latach 70. brał udział w festiwalach: Jazz nad Odrą i festiwal Awangardy Rockowej w Kaliszu. Wojciech Rapa po 40 latach postanowił wskrzesić do życia swój dawny projekt nadając mu nowe bardziej jazzowy i jazz-rockowy charakter nadają zespołowi nową nazwę „Jazz Telegram”. Do wspólnego koncertu inaugurującego powrót na muzyczny rynek tej znanej niegdyś w Szczecinie formacji Wojciech Rapa zaprosił wytrwanych muzyków, z którymi gra od wielu lat w różnych składach. Są to wokalistka Małgorzata Jarmoc, basista Janusz „Kanapa” Jędrzejewski oraz znakomici perkusiści Jakub „Fiszka” Fiszer i Krzysztof „Drwal” Rozesłański. 

Małgorzata Jamroc - to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania  za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt. 

Janusz „Kanapa” Jędrzejewski znany z występów w bardzo wielu zespołach jazzowych i rockowych. Ostatnio zaangażowany m.in. w projekcie Jackpot. Jakub „Fiszka” Fiszer to jeden z najlepszych szczecińskich perkusistów występujący w takich zespołach jak „Big Far Mama” czy „Chango”. Natomiast Krzysztof „Drwal” Rozesłański znany głównie  z występów w rockowych i bluesowych formacji Szczecina I Stargardu – ostatnio w Stargard Band.
Zapowiada się dobry jazzowy koncert ale z mocnym  jazz-rockowym i bluesowym zabarwieniem. W trakcie koncertu zespół zaprezentuje najbardziej popularne standardy jazzowe oraz wiele znanych i popularnych piosenek i melodii w jazzowych interpretacjach.   

Więcej na:
www.zsj.com.pl
www.facebook.com/jazznarogatkach 

Organizatorzy: 
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe        
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin    

Bilety normalne  - 10 zł 
Bilety ulgowe  -   5 zł - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny, posiadacze szczecińskiej karty metropolitalnej - po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną 

do nabycia:
www.bilety.fm 
biuro Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich ul. Korsarzy 34, Centrum Informacji Turystycznej pl. Żołnierza Polskiego
biuro ZSJ - rezerwacja tel. 607 421254 
przed koncertem w Klubie „DELTA”fot. Mieczysław Podsiadło       

Klub Delta - Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

Klub Delta - Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie

91 464 79 23, 91 464 79 24
biuro@klubdelta.pl
www.klubdelta.pl