15.05.2019
18:00

Miejsce
TRAFO Trafostacja Sztuki

Wstęp
wolny

Kategoria
Spotkanie

Pełna kultura

Wykłady Mistrzowskie - Bałka i Krakowiak

Wykłady Mistrzowskie - Bałka i Krakowiak
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wykłady Mistrzowskie*: Mirosław Bałka i Katarzyna Krakowiak

Mirosław Bałka to jeden z najbardziej znaczących polskich artystów. Jest członkiem Akademie der Künste w Berlinie. W 1986 r. współtwórzył grupę artystyczną Neue Bieremiennost. Brał udział w ważnych wystawach międzynarodowych, m.in.: Biennale w Wenecji (1990, 2003, 2005, 2013; w 1993 r. reprezentował Polskę), documenta 9 w Kassel (1992), Biennale w Sydney (1992, 2006). Prace Bałki znajdują się w największych międzynarodowych kolekcjach sztuki, m.in.: Tate Modern w Londynie, Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Muzeum Sztuki w Łodzi.

Katarzyna Krakowiak. Rzeźbiarka oraz architekta, skupiająca się na wielorakości mediów komunikacyjnych, przede wszystkim dźwięku. Otrzymała specjalne wyróżnienie za indywidualną wystawę Making the walls quake... w Pawilonie Polskim na 13. Biennale Architektury w Wenecji. Najważniejsze wystawy indywidualne: Sheep&Bunny, Clark House, Mumbai; Chute (Zsyp) w Fact Gallery, Liverpool (2013); Shorthand Possibility 02: Growth P!, Nowy Jork (2012).

Mirosław Bałka i Katarzyna Krakowiak zrealizowali w ostatnim czasie wspólną wystawę Jutro nie przyjdzie nigdy, prezentowaną m.in. w Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku.

*Wykłady Mistrzowskie

Dom na mieszkanie własny mam,
W niczem nie biegłem w cudzy ślad.
- Każdego mistrzam wyśmiał rad,
Który nie wyśmiał siebie sam

Nad bramą mego domu, Wiedza radosna, Friedrich Nietzsche

Cykl wykładów mistrzowskich w TRAFO prowadzonych przez wybitne artystki i artystów, kuratorki i kuratorów wystaw, krytyczki i krytyków. Każdy z gości zaprezentuje w wykładzie fragment swojego bogatego dorobku twórczego. Podjęta figura mistrza jest daleka od „uczonej ignorancji” i rutyny. Podkreślone zostaje nieustanne poszukiwanie wiedzy i metod twórczych, rewizja i dystans wobec własnej filozofii życia oraz miejsca w świecie. Cykl jest realizowany w ramach współpracy TRAFO i Akademii Sztuki w Szczecinie. Kuratorzy: Stanisław Ruksza, Zbigniew Taszycki

TRAFO Trafostacja Sztuki

TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4, 70-205 Szczecin

91-400-00-49
mail@trafo.org
http://trafo.org