25.05.2019
19:00


Pełna kultura

OKNO – ZBLIŻENIA: Głosy Kany – Matecznik

OKNO – ZBLIŻENIA: Głosy Kany – Matecznik
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

OKNO – ZBLIŻENIA: Głosy Kany – Matecznik:

25−26 maja, godzina 10, warsztaty z samoobrony dla kobiet, prowadzenie: Marta Grygier (zapisy: kasia@kana.art.pl)
25 maja, godzina 19, „Projekt: Matka”, spektakl, bilety: 25/30 zł
25 maja, godzina 20.15, „Projekt: Matka w czasach 500+”, spotkanie z Małgorzatą Łukowiak, wstęp wolny

Matecznik: „Projekt: Matka w czasach 500+”, spotkanie z Małgorzatą Łukowiak
Jak polityka „prorodzinna” wpływa na „rozrodczość”? Czy dzisiejsze czasy wpływają na chęć posiadania dzieci? Jaka czeka nas przyszłość przy obecnym stanie edukacji? Wspólnie spróbujemy porozmawiać na te tematy podczas rozmowy z naszym gościem − Małgorzatą Łukowiak, radczynią prawną, prowadzącą kancelarię prawną wyspecjalizowaną w prawie autorskim, autorką książki Projekt: Matka. Niepowieść. 

Matecznik: warsztaty z samoobrony dla kobiet 
Warsztat polega na dzieleniu się wiedzą zdobytą podczas treningów MMA i samoobrony. Jest to trening fizyczny z elementami obrony przed atakiem, koncentracji i zogniskowaniu uwagi na partnerze. Podczas zajęć dodatkowo podjęta zostanie próba pokonania fizycznego strachu. Marta Grygier trenuje od 6 lat, treningi traktuje jako formę pracy nad sobą, pomagającą pokonywać jej samą siebie i hartować charakter. Co najważniejsze, jest mamą dziesięciolatka.

Projekt: Matka" to spektakl mocny, bezlitośnie rozprawiający się z mitami na temat macierzyństwa, wszelkimi teoriami, pięknymi opisami w książkach, kiedy kobietę ponoć wyłącznie rozświetla stan błogosławiony, dziecko kwili, a nie wrzeszczy jak opętane, wszystko wydaje się być takie uduchowione i niezwykłe. A tymczasem... Prawda jest naga, fizjologiczna, uwikłana w kupy, nieprzespane noce, morderczą chęć uciszenia drącego się niemowlaka. Przy całej bezbrzeżnej miłości do własnego dziecka można mieć go czasem jednocześnie dość, to naturalne i ludzkie. Ale o tym się głośno nie mówi, przecież zawsze znajdzie się ktoś świętszy od świętego, który zgromi wzrokiem i nazwie wyrodną matką. Matki więc milczą, tłumią swoje frustracje gdzieś głęboko, wyżyją się co najwyżej gdzieś w internecie, na blogu, najczęściej anonimowo. Ale Kana postanowiła nie milczeć, macierzyński Mordor wyrzucić wprost na scenę, nazwać pewne rzeczy wprost, bo dlaczego nie."
(Macierzyński Mordor na scenie. Projekt: Matka, Monika Żmijewska, 22.05.2016 13:55, Wyborcza Białystok)

Ośrodek Teatralny Kana

Ośrodek Teatralny Kana

Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5. 70-521 Szczecin

91 4330388, 91 4341561
info@kana.art.pl
www.kana.art.pl/