05.06.2019
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
50/65zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Pełech & Horna Duo

Pełech & Horna Duo
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Pełech & Horna Duo

Jedną z odsłon cyklu SZOK ARTS FESTIVAL na sezon '2019' będzie koncert znakomitego duetu gitarowego PEŁECH & HORNA, promującego ich najnowszy album pt. SAMBALANCO.
Koncert odbędzie się w przepięknej Sali Kominkowej DK 13 "Muz". Organizatorami koncertu są Stowarzyszenie SZOK oraz DK 13 "Muz".

Swój najnowszy album SAMBALANCO, artyści zadedykowali muzyce latynoamerykańskiej, sambie, bossa nova, tangu, ale też wybranym utworom Pata Metheny'ego, Chicka Corea, a nawet zespołu QUEEN! Pełech & Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-novy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów i bogactwo melodii, harmonii i rytmu. W programie znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny'ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh.

Krzysztof Pełech to wybitny wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas". Jest Dyrektorem Artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA + / Guitar Masters i Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Artysta wykonuje około 60 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami, a także z Berlińską Orkiestrą Festiwalową. Artysta koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Argentynie i Chile. Często jest też zapraszany do współpracy z wybitnymi kompozytorami i gitarzystami, takimi jak: Jorge Morel, Jorge Cardoso, Joscho Stephan czy Tommy Emmanuel.

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym - występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

W programie koncertu znajdują się m.in:

Meio do Caminho - Ulisses Rocha
Sambalanco - Celso Machado
Bolinhas de Quiejo - Celso Machado
Sambinha - Celso Machado
You - Pat Metheny (arr. Robert Horna)
Tell Her You Saw Me - Pat Metheny
Fis - Aziza Mustafa Zadeh (arr. Robert Horna)
If - Ralph Towner (arr. Robert Horna)
Cavatina - Stanley Myers
Libertango - Astor Piazzolla
Bohemian Rhapsody - Freddie Mercury
Spain - Chick Corea

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu