10.07.2019
18:00

Miejsce
Szczeciński Inkubator Kultury

Wstęp
wolny

Kategoria
Inna impreza

Pełna kultura

Wieczory Filmowe z OFFicyną - Oscarowy Lipiec

Wieczory Filmowe z OFFicyną - Oscarowy Lipiec
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wieczory Filmowe z OFFicyną
Oscarowy Lipiec 
Środy godzina 18:00 
Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury

W każdą środę lipca 2019 r. kontynuujemy niesamowitą podróż po kanonach światowego kina wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Lipiec przeniesie nas w świat Oscarowych produkcji XX wieku, a podczas środowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

Środa 3.07.2019 r. godz. 18:00
Oscarowy film Orsona Wellsa

Często uważany jest za najlepszy film w historii kina, szczególnie chwalony za nowatorski sposób realizacji,  nowatorskie zdjęcia, nieliniowa narracja. W dodatku film był debiutem reżyserskim wówczas 25 letniego Orsona Wellesa, który zagrał także rolę tytułową. Nominowany do Oscarów w dziewięciu kategoriach, otrzymał statuetkę za najlepszy scenariusz oryginalny.
Umiera potężny magnat prasowy Charles Foster Kane. Po jego śmierci reporterzy próbują odkryć znaczenie jego ostatnich słów. 

Środa 10.07.2019 r. godz. 18:00
Marlee Matlin w Oscarowej roli w filmie Randa Haines’a

James Leeds jest nauczycielem mowy w szkole dla niesłyszących. Poznaje tam Sarah - byłą uczennicę, która też tam pracuje. Ona jest krnąbrna i buntownicza. Początkowo traktuje ją jako wyzwanie zawodowe. Później łączy ich coraz więcej. 
Film dostał 5 nominacji aktorskich do Oskara, ale to Marlee Matlin odebrała statuetkę za najlepsza rolę pierwszoplanową.

Środa 17.07.2019 r. godz. 18:00
Kobieca ucieczka w filmie reżyserii Ridleya Scotta

Słynny, feministyczny film Ridleya Scotta. Opowieść o dwóch przyjaciółkach, które same wyjeżdżają samochodem na weekend w góry, aby na moment odciąć się od monotonnej codzienności. Tragiczny wypadek sprawia, że muszą uciekać przed ścigającym je detektywem. W rolach głównych zobaczymy Susan Sarandon i Geenę Davis. Jest też niespodzianka dla fanów Brada Pitta. 

Środa 24.07.2019 r. godz. 18:00
Dramat psychologiczny w reżyserii  Romana Polańskiego

Pełnometrażowy debiut Romana Polańskiego, który przeszedł do legendy – rozwścieczył samego Gomułkę i został nominowany do Oscara. Jezioro, jacht, młode małżeństwo i ten trzeci, który burzy ich zewnętrzny spokój. W rolach głównych Leon Niemczyk, Jolanta Umecka i debiutujący Zygmunt Malanowicz. W tle świetna muzyka Krzysztofa Komedy.   

Środa 31.07.2019 r. godz. 18:00
Dramat obyczajowy w reżyserii  Martina Scorsese z Oskarową rolą Ellen Burstyn

Po śmierci męża kobieta wyrusza z dwunastoletnim synem Tommy’m do Kalifornii, gdzie planuje rozpocząć nowe życie, zostając piosenkarką. W trakcie podróży doświadcza licznych niepowodzeń i rozczarowań. Alice jest jednak pełna nadziei i zrobi wszystko, by zapewnić Tommy'emu ciepło i godziwe warunki egzystencjalne.

Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata  Frymus i Damian Romaniak.

Projekcje odbywają się w  środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Wieczory Filmowe z OFFicyną - Oscarowy Lipiec
Szczeciński Inkubator Kultury

Szczeciński Inkubator Kultury

al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin

91 424 04 64
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
http://inkubatorkultury.szczecin.pl/