30.06.2019
18:00


Pełna kultura

Jubileusz 15-lecia Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie

Jubileusz 15-lecia Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jubileusz 15-lecia Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Wspólne brzmienia: Chór Akademii Morskiej & Komeda Project

Gość specjalny - Dorota Miśkiewicz

Planowana tegoroczna szósta edycja projektu Wspólne Brzmienia zapowiada się wyjątkowo nie tylko ze względu na oryginalne połączenie gatunków muzycznych oraz udział wspaniałych artystów, ale również towarzyszące wydarzeniu obchody jubileuszu 15-lecia działalności Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie.

Tym razem, zespół pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch przeniesie widzów w świat nowatorskich i niespotykanych brzmień, jak również przedstawi swoją szeroką i utytułowaną działalność. W pierwszej części koncertu jeden z najbardziej cenionych chórów akademickich w Polsce zabierze publiczność w fascynującą muzyczną podróż, ukazującą różnorodny repertuar a cappella, który zagościł na krajowych oraz światowych scenach muzycznych przez ostatnie pięć lat.
Druga część koncertu będzie kontynuacją autorskiego projektu Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie Wspólne Brzmienia. Do udziału w szóstej edycji organizatorzy zaprosili znakomity zespół- Jazz Ensamble pod kierownictwem Katarzyny Stroińskiej-Sierant, która specjalnie na tę okazję stworzyła oryginalne aranżacje na skład jazzowy, kwartet smyczkowy, solistkę oraz chór.

Koncert uświetni wybitna polska wokalistka jazzowa, Dorota Miśkiewicz. Tegoroczna edycja będzie hołdem dla twórczości Krzysztofa Komedy, polskiego kompozytora i pianisty, twórcy muzyki filmowej oraz pioniera jazzu nowoczesnego w Polsce, którego kompozycje (m.in. do filmów Romana Polańskiego) stały się kultowymi symbolami światowej kinematografii.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie profesjonalna oprawa multimedialna, która stanowi dla widzów nieodłączny, atrakcyjny element „Wspólnych Brzmień".

Koncert poprowadzi Michał Janicki.

W dobie interdyscyplinarności oraz łączenia gatunków i form, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, planując i organizując wydarzenie, które będzie nietuzinkowym zestawieniem eksperymentów muzycznych oraz powinno trafić w gusta nawet najbardziej wymagającej publiczności.

Dotychczas chór zaprosił do współpracy m.in.: Kubę Badacha, Kayah, zespół Kroke, kabaret Grupa MoCarta, Ireneusza Krosnego, zespół Micromusic czy też takich artystów, jak Smolik i Skubas

Partnerem wydarzenia jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Projekt współfinansowany jest przez Województwo Zachodniopomorskie i Miasto Szczecin. 

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl