20.06.2019
19:00


Pełna kultura

Richter | Glass | Lab 9: El-finale

Richter | Glass | Lab 9: El-finale
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

SOUNDLAB
Richter | Glass | Lab 9: El-finale

Koncert elektroniczny. Cała sala

Artyści:
New Century Chamber Orchestra
Daniel Hope – skrzypce

Program: 
Max Richter - Vivladi re-composed
John Adams - Shaker Loops
Philip Glass – Echorus

DANIEL HOPE bez wątpienia jest wirtuozem nie tylko znanym oddanym melomanom muzyki klasycznej. Ten wybitny skrzypek od wielu lat eksploruje różne gatunki muzyczne, jest ceniony za swoją muzyczną wszechstronność oraz zaangażowanie w sprawy humanitarne. W 2015 roku został uhonorowany European Cultural Prize for Music której poprzednimi laureatami byli między innymi Daniel Barenboim, Plácido Domingo i Berlin Philharmonic Orchestra, występuje jako solista z największymi orkiestrami i dyrygentami świata.

Od 2017 roku jest także dyrektorem artystycznym The New Century Chamber Orchestra, jednego z nielicznych zespołów na świecie działającego bez dyrygenta. 19-osobowy zespół smyczkowy obejmuje muzyków z San Francisco Bay Area i tych, którzy podróżują z całych Stanów Zjednoczonych i Europy, aby razem występować. Muzyczne decyzje podejmowane są wspólnie, co skutkuje zwiększonym poziomem zaangażowania muzyków w koncerty o niezwykłej precyzji, pasji i mocy.

W Szczecinie Daniel Hope i NCCO zaprezentują się w programie muzyki amerykańskiej, pokazującym oblicza kompozytorskich poszukiwań brzmieniowych – zabrzmią utwory Johna Adamsa, Samuela Barbera i Philipa Glassa. Dopełnieniem będzie przypomnienie niezwykle popularnej kompozycji ostatnich lat – „Vivaldi Re-composed” Maxa Richtera. Ta przekomponowana wersja największego hitu muzyki poważnej - "Czterech pór roku" Antonio Vivaldiego wzbogacona została przez Richtera o nowe brzmienia. Premierowe nagranie tego utworu zarejestrowane dla wytwórni Deutsche Grammophon - "Vivaldi Recomposed by Max Richter" zyskało miano najlepiej sprzedającej się płyty CD z muzyką klasyczną w 2012 r.

Muzycy wystąpią w ramach cyklu koncertów szczecińskiej Filharmonii SOUNDLAB - Filharmoniczne Laboratorium Muzyki Elektronicznej.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl