12.06.2019
09:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
5zł

Kategoria
Dla dzieci

Pełna kultura

Lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.30. Zajęcia przeznaczone są dla przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Nowy cykl lekcji poświęconych edukacji regionalnej:

Legendy Pomorza Zachodniego
Czyj duch błąka się po zamkowych korytarzach? Dlaczego na dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w ciepłe dni wylegują się koty? Jakie dziwne stworzenia można zobaczyć na ścianach i wieży Zamku? Odpowiedzi poznają uczestnicy lekcji muzealnych związanych z pomorskimi legendami. Odwiedzą Cellarium Zielarki, obejrzą zamkowy zegar i wspólnie ułożą puzzle. W przestrzeni Zamku Książąt Pomorskich oraz nowo otwartej sali Cellarium Zielarki zapoznają się z wybranymi legendami Pomorza Zachodniego. 

Cellarium Zielarki 
Z dziejami Szczecina wiążą się losy wielu kobiet, które padły ofiarą uprzedzeń i niesprawiedliwości w czasach, kiedy w Europie powszechne stały się procesy o czary i palenie na stosie. Uczestnicy zajęć dowiedzą się dlaczego dwórka z zamku w Wołogoszczy została okrzyknięta czarownicą, czym jest „Malleus Maleficarum”, jaką rolę w XVI wieku odgrywały zioła? Odwiedzą też Celę Czarownic i zapoznają się z makietą pewnego miejsca, w którym niegdyś znajdował się klasztor.

Eilharda Lubinusa podróż przez Pomorze
Historia siedemnastowiecznej mapy Księstwa Pomorskiego, jej autora oraz bardzo ważnego zleceniodawcy, w niezwykłej podróży w czasie i przestrzeni. Uczestnicy zajęć poznają dawne narzędzia miernicze, szlaki po których podążał dawny kartograf, odwiedzą niezwykłe zakątki Pomorza oraz odkryją tajniki powstawania dawnych map. 

Zgłoszenia z następującymi informacjami:
- termin planowanej wizyty 
- wybrany temat lekcji 
- wiek uczestników (klasa) i wielkość grupy 
- dane kontaktowe: adres i telefon szkoły lub przedszkola, imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna grupy)
należy przesyłać na adres: wystawy@zamek.szczecin.pl 

Koszt lekcji dla przedszkoli i szkół - 5 zł od osoby. Opiekunowie grup – wstęp wolny. Opłaty za zajęcia należy dokonać w kasie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. 

Więcej szczegółów i tematów lekcji muzealnych - www.zamek.szczecin.pl lub pod nr tel. +48 91 434 83 47

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl