14.06.2019
19:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
30/40zł

Kategoria
Kabaret

Pełna kultura

Wieczór kabaretowo-teatralny: Improv Jam

Wieczór kabaretowo-teatralny: Improv Jam
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wieczór kabaretowo-teatralny: Improv Jam
Dziedziniec Menniczy, bilety: 40 zł, 30 zł ulgowy
Czas trwania: 3 godziny

Trzygodzinny show kabaretowo-teatralny Improv Jam. Wieczór pełen szaleństw i świetnej zabawy. Pierwszy wspólny występ „Jachimek Dolniak Tremiszewski Quartet" oraz „Pod Pretekstem" i „Impro z Krypty". Mistrzowie teatru impro na oczach widzów stworzą wspólną, komediową historię.

Już od ponad   trzech   lat   istniejący  Klub  Komediowy  Impro  oraz  Grupa  Improwizacji  Impro  z  Krypty działająca przy Teatrze Piwnica przy Krypcie z powodzeniem rozwija tę formę teatralną. Klub Komediowy Impro proponuje spektakle własnej grupy, ale także zaprasza do siebie najlepszych improwizatorów z kraju.  

Teatr Piwnica przy Krypcie przygotował dla publiczności wyjątkowy wieczór kabaretowo-teatralny Improv Jam.  Tego dnia widzowie będą mieli okazję zobaczyć historię improwizowaną w wykonaniu trzech grup, gdzie dojdzie do wspólnego występu „Pod Pretekstem” i „Impro z Krypty” oraz mistrzów sztuki impro, którzy po raz pierwszy wystąpią jako „Jachimek Dolniak Tremiszewski Quartet”.

Mistrzowie teatru Impro:

Gdynia, Gdańsk i Szczecin. Trzy stoczniowe miasta, z których wywodzi się trzech bohaterów wieczoru: 

- Szymon Jachimek, co wbrew pochodzeniu nie lubi Arki;
- Wojciech Tremiszewski, co wyrastał między legendarnymi falowcami;
- Grzegorz Dolniak, co od lat niesie rozrywkę całemu Zachodniopomorskiemu. 

Cała trójka z doświadczeniami kabaretowymi - Limo i Szarpanina. Grzegorz ostatnio z powodzeniem skierował się w stronę stand-upu, Szymon i Wojtek zajmują się improwizacją oraz teatrem. 

Na oczach widowni stworzą wspólną historię. Być może z udziałem mew i dźwigów. Być może zupełnie nie. Za to bez wątpienia wespną się na szczyty radości, wzruszenia i zwątpienia. A wszystko to okraszą improwizowanymi piosenkami. Na pianinie grać bowiem będzie Kacper Odrobny. - Szymon Jachimek

Wojciech Tremiszewski - improwizator, aktor, konferansjer, scenarzysta. Były członek Kabaretu Limo, obecnie zajmujący się improwizacjami komediowymi w grupach Improskład, W Trzech Osobach i Peleton. Stanowił stałą część obsady programu „I kto to mówi” oraz serialu improwizacyjnego „Spadkobiercy”. Jest również autorem wykonywanego przez siebie monodramu „Adama Mickiewicza liryczny atempt odnalezienia się w branży rozrywkowej”. 

Szymon Jachimek - improwizator, aktor, tekściarz, konferansjer, pseudowokalista. Były członek trójmiejskiego Kabaretu Limo, obecnie jest m.in. członkiem grupy improwizacyjnej Improskład i felietonistą portalu trojmiasto.pl. Szymon był również częścią stałej obsady w telewizyjnym programie improwizowanym „I kto to mówi?”. W 2004 roku w Teatrze Wybrzeżak założył jedną z pierwszych grup improwizacji komediowej w naszym kraju.

Grzegorz Dolniak to szczeciński komik na warszawskiej emigracji. Słoik widywany na co dzień w telewizyjnej Dwójce oraz na antenie TVP Rozrywka, gdzie z powodzeniem prowadzi programy i felietony satyryczne. Od lat związany ze środowiskiem kabaretowym i komediowym. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Komedii SZPAK, aktorem teatru improwizacji Przyjezdni. Los sceniczny rzucił go również w objęcia programu solowego, powszechnie zwanego stand upem.

Dwie szczecińskie grupy  improwizacji:

Pod Pretekstem to szczecińska grupa improwizacyjna, która na rozmaitych scenach występuje od  2012 roku. Swoje pokazy opiera na formach improwizowanych - cała historia jest tworzona na poczekaniu i to widzowie decydują o czasie i miejscu akcji, oraz o tym kogo grają aktorzy. Piłsudski awanturujący się, bo zabrakło „sosu 1000 wysp” na stacji benzynowej? Osioł ze Shreka sprzeczający się z Batmanem na temat wyższości kopytek nad pierogami ruskimi? Donald Trump i Maffashion kupujący vinyle na dniach muzyki elektronicznej w Cekcynie? Proszę bardzo! Ten świat nie ma żadnych granic. Każde przedstawienie jest unikatowe – nie da rady go powtórzyć. Pomysły, reakcje publiczności i wykonanie aktorskie – wszystko to tworzy niesamowity klimat. A Pod Pretekstem intelektualnej sztuki kryje się świetna zabawa!

Impro z Krypty tworzą aktorzy szczecińskich teatrów, m.in.: Adrianna Janowska-Moniuszko, Marta Uszko, Katarzyna Nowak, Adam Kuzycz-Berezowski, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski, Wojciech Sandach, Maciej Sikorski oraz Kacper Odrobny – pianino.

Improwizacja teatralna to sztuka tworzenia scen komediowych bez wcześniejszego przygotowania, opierająca się o sugestie publiczności, co pozwala na stworzenie niepowtarzalnych, interaktywnych widowisk.

Wieczór kabaretowo-teatralny: Improv Jam
Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl