29.06.2019
20:30

Miejsce
Teatr Letni w Szczecinie

Wstęp
35/150zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

21. Wielki Turniej Tenorów

21. Wielki Turniej Tenorów
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

21. Wielki Turniej Tenorów

Po raz 21. tenorzy z różnych zakątków świata zaprezentują się w najpiękniejszych ariach operowych, operetkowych i pieśniach neapolitańskich.

Wielki Turniej Tenorów organizowany przez Operę na Zamku jest turniejem, który od 20 lat wychodzi do Państwa z gmachu teatru w malowniczy plener. Także i w tym roku tenorzy z całego świata zabrzmią pełnym głosem, w pięknym parku, w fantastycznej, odprężającej atmosferze zaprezentują nam arie z oper i operetek oraz pieśni neapolitańskie.
Zwycięzcę wybiera publiczność, nagradzając swojego faworyta różą.
Artysta, który zbierze ich najwięcej – zostaje pasowany na rycerza, jak przystało na zwyczaje Wielkiego Turnieju Tenorów.

Dziennik Teatralny pisał o turnieju jako „najbardziej wyczekiwanym wydarzeniu sezonu”, które „warto uwzględnić w swoich wakacyjnych planach”.
Głos Szczeciński ocenił WTT jako „spektakularne wydarzenie plenerowe wpisane już na stałe w świadomości melomanów nie tylko Szczecina, ale również i kraju”.
W Gazecie Wyborczej można było przeczytać: „To wydarzenie nie tylko czysto wokalne, ale też i dla oka”, a Telewizja Polska podkreślała, że „to najstarsza rywalizacja tego typu w Polsce – odbywa się od 1994 roku”. A tradycja zobowiązuje.

Puentując słowami Dziennika Teatralnego, są chwile, gdy „operowe serce Polski bije w Szczecinie”.
29 czerwca warto być z Operą na Zamku w Teatrze Letnim. Zapraszamy!

fot. J. Miszuk

21. Wielki Turniej Tenorów
Teatr Letni w Szczecinie

Teatr Letni w Szczecinie

ul. Fatała 2, 70-496 Szczecin

91 487 30 69, 602 246 004
ewa.mrugowska@zuk.szczecin.pl
www.zuk.szczecin.pl