15.06.2019
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
30zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Almost Jazz Accordion

Almost Jazz Accordion
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Almost Jazz Accordion to połączenie akordeonu z kwartetem smyczkowym. Pomysł projektu łączy zdolnego akordeonistę – studenta ostatniego roku na Akademii Sztuki i Kwartet Grodzki – szczeciński kwartet smyczkowy.

Inicjatorem jest Grzegorz Uran – akordeonista – który chciał zaprosić do udziału w swoim dyplomie magisterskim, szczecińskich muzyków grających w kwartecie smyczkowym i wykonać świetne, na wskroś rozrywkowe utwory współczesnych kompozytorów, łączące akordeon właśnie ze smyczkami. I tak pierwsza próba wyłoniła charakter kompozycji Mikołaja Majkusiaka oraz Cezarego Paciorka (bohaterów muzyki akordeonowej) jako dynamiczny, żywiołowy, jazzowo – rozrywkowy oraz dała pomysł na nazwę dla zespołu – Almost Jazz Accordion.

Okazało się że współczesna muzyka na akordeon i kwartet smyczkowy niesie potężną dawkę muzycznych emocji i jest bardzo rozbudzająca wyobraźnie słuchacza! Do godzinnego programu koncertu dołącza nieśmiertelny Astor Piazzolla, ale w nowej zaskakującej, lekko jazzowej odsłonie, w aranżacjach stworzonych specjalnie dla kwintetu przez Grzegorza Urana oraz Damiana Krajkę.

Skład zespołu:
akordeon – Grzegorz Uran
I skrzypce – Elżbieta Fabiszak
II skrzypce – Karolina Hyla
altówka – Damian Krajka
wiolonczela – Maja Nizińska

Organizatorem koncertu jest Grodzka Agencja Artystyczna

Bilety: 30 zł dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście “I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej).

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu