17.06.2019
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
20/30zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Nad Porami Roku

Nad Porami Roku
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Nad Porami Roku

Utwory zespołu NAD PORAMI ROKU są autorską muzyczną propozycją koncertową w niebanalnej, nowoczesnej formie wprowadzającej słuchaczy w świat takich przebojów jak choćby piosenki: „PRZYTUL MNIE”, „TAK BYM CHCIAŁ”, „MIASTECZKO”, „POŻEGNANIE MAJSTRA BIEDY”, „ŻEBY”, „MOJE SERCE” – do wierszy poetki Wiesławy Kwinto-Koczan, „PIOSENKA O KOŃCU ŚWIATA” – do wiersza Czesława Miłosza oraz „DOLINA ODRY” – słowa: Wojtek Leśniak.

Jeden z czołowych zespołów muzyki krainy łagodności z powodzeniem koncertuje w kraju i za granicą, znany jest z licznych artystycznych dokonań. Koncerty Nad Porami Roku, to wydarzenia bez precedensu, śpiewają o górach, o wędrówce, o ludzkiej wrażliwości i miłości we wszystkich odcieniach i barwach. Swoją muzykę grają zawsze z uśmiechem, nawet gdy są głęboko refleksyjni!
NPR jest laureatem wielu festiwali w tym Festiwalu YAPA 2012 w Łodzi – pierwsze miejsce, nagroda publiczności, nagroda Radia Rzeszów oraz nagroda Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich. Pierwsza wydana płyta “Przytul mnie” (2014 r.) została wybrana płytą roku w plebiscycie Bazowa Płyta Roku 2014. W grudniu 2015 odbyła się premiera drugiej płyty zatytułowanej “Gwiezdne aleje”. W latach 2016-17 ukazały się, na prośbę słuchaczy, dwie singlowe płyty “PAMIĘTAM” i “DOLINA ODRY” – utwór ten stał się piosenką festiwalu „Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana”. W 2017-18 r. NPR koncertuje w Studiu TVP Szczecin oraz bierze udział w audycjach radiowych – PR Opole i Zielona Góra.

Od 2018 roku NAD PORAMI ROKU współpracuje z kameralnym zespołem smyczkowym STRING ENSEMBLE STETINENSIS.

Nad Porami Roku tworzą:
Wojtek Leśniak – wokal, gitara, harmonijka ustna
Łukasz Leśniak – wokal, gitara.

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży, punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście “I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 30 zł.

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu