24.06.2019
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
35/45zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Szczecińskie Wierszogranie: Waldemar Chyliński

Szczecińskie Wierszogranie: Waldemar Chyliński
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Szczecińskie Wierszogranie: Recital Waldemara Chylińskiego

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu Szczecińskie Wierszogranie, który od lat przygotowuje Stowarzyszenie SZOK – Szczecińska Offensywa Kulturalna. Waldemar Chyliński to śpiewający poeta, bard i autor tekstów piosenek. Debiutował w gdańskim Żaku na początku lat siedemdziesiątych. Jest laureatem wielu przeglądów i festiwali. W 1978 r. zdobył Główną Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, a w 1985 r. (wraz z zespołem Kaczki z Nowej Paczki) drugą nagrodę w kategorii piosenki kabaretowej na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszą nagrodę (jako autor piosenki wykonywanej przez Grażynę Łobaszewską) zdobył na FPP w Opolu w 1991 r.

Piosenki z tekstami Chylińskiego śpiewają m. in. Ela Adamiak, Ada Biedrzyńska, Beata Bartelik, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Zamachowski oraz zespoły: Mr. Zoob, Czerwony Tulipan, Kaczki z Nowej Paczki, Babsztyl i wielu innych artystów. Waldemar Chyliński wydał trzy autorskie płyty (ostatnią „Stało się życie” w 2018 r), jego piosenki ukazały się też na wielu płytach innych wykonawców. Płyta „Greps” wydana wraz z zespołem Kaczki z Nowej Paczki osiągnęła status „Złotej Płyty”.

Na scenie Waldemarowi Chylińskiemu często towarzyszy grający na gitarze Bogusław Jackowski, muzyk, aranżer, propagator twórczości Kabaretu Starszych Panów, znawca piosenki z tekstem i tzw. piosenki turystycznej, a także „dobry duch” wielu przedsięwzięć artystycznych i wydawniczych.

https://www.youtube.com/watch?v=DX42qfBmOyM

Bilety: 35 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście “L” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 45 zł.

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu