29.06.2019
10:00


Pełna kultura

ARTplanety

ARTplanety
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

ARTplanety

29 czerwca 2019 r. Rada Osiedla Stare Miasto i  Fundacja Akademii Sztuki w Szczecinie Academia Nova zapraszają mieszkańców Starego Miasta i wszystkich chętnych do wspólnej zabawy w Pałacu pod Globusem Akademii Sztuki w Szczecinie (pl. Orła Białego 2). 

ARTplanety to propozycja twórczego spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. Przygotowany program posiada duże właściwościach edukacyjne, pozwalające zarówno na wykorzystanie własnych umiejętności, jak i twórczą kreację pod kierunkiem instruktorów, którzy w atrakcyjnej formule i z wykorzystaniem najnowszych narzędzi, przybliżą zagadnienia z obszaru muzyki, sztuk kreatywnych i historii regionu na drodze aktywnego uczestnictwa i bezpośredniego doświadczania.

W ramach warsztatów artystycznych  proponujemy wizytę na następujących planetach:

Planeta Szalonych Filmowców – prowadzący Paweł Kula  

godz.10.00 – 12.00, sala 223

Na tej planecie poznacie podstawowe triki animacji poklatkowej z wykorzystaniem aparatów cyfrowych. Zrobicie kilka sekwencji kilkudziesięcio-kilkuset obrazkowych zawierających proste efekty: poruszanie się "martwych" przedmiotów, pojawianie się i znikanie, unoszenie się w powietrzu, nienaturalne ruchy ciała.

Planeta Odkrywców – prowadzący Tomek Świtalski

godz.10.00, godz.11.30, zbiórka w holu I piętro

Na tej Planecie rozwiązując zadania będziecie wchodzili w różne role: projektantów, architektów, filmowców. Niczym detektywi zbadacie przestrzenie Pałacu pod Globusem, czyli miejsca w których mogą czaić się sztuka i świetne  pomysły. Z pewnością każdy z Was po wykonaniu zadań odkryje w sobie moc tworzenia.

Planeta Kreacji Plastycznych  - prowadzący. Olga Kiedrowicz-Świtalska/ Kamila Osowicz 

godz. 11.00 – 13.00, Centrum Przemysłów Kreatywnych, II piętro, sala 212 

Na tej planecie będziecie mogli projektować, komponować, malować, jednym słowem tworzyć. Efekty pracy będzie można zabrać  ze sobą, ponieważ za płaszczyznę pracy posłużą  bawełniane torby. Zrobicie oryginalne grafiki wykorzystując technikę kolażu – komponując obraz za pomocą różnych materiałów, narzędzi i tworzyw.   

Planeta Dźwięków

godz. 11.00 – 12.30, Ogród Zimowy , 

ZABAWY  RUCHOWE - prowadzący Iwona Wierzbicka 

Planeta  Dźwięków to miejsce zabaw ruchowych i śmiesznych kroków przy muzyce. Tańce kosmiczne i zagadki muzyczne czyli zabawa i nauka w jednym. Na tej Planecie poznacie możliwości własnego ciała i sprawności nóg.

PERKUSJA W ROLI GŁÓWNEJ - prowadzący Rafał Krzanowski

godz. 12.30 –14.00, sala Teatralna  

Agogo, tamborim, chocalho, caixa, repinique, sudro – słowa obco brzmią ale dźwięki już nie. Poznacie proste, podstawowe sambowe zagrywki rytmiczne i to bez czytania z nut.  A już na pewno wzbudzicie furorę przy lądowaniu, bo dacie pokaz dla całego osiedla.

Planeta Wyobraźni czyli jak można oszukać zmysły  - prowadzący Radek Nagay

godz.12.00 -14.00, sala 105

Wirtualna rzeczywistość płata figle, a co się stanie gdy założymy trójwymiarowe gogle? Zakładając nowoczesne okulary Oculus Rift znajdziecie się w innym świecie i innej przestrzeni. Świetna zabawa i nauka w jednym.

Będzie możliwość zmiany planety, bądź pozostanie w wybranej na dłużej. 

Organizatorem wydarzenia jest Rada Osiedla Stare Miasto we współpracy z Fundacją Akademii Sztuki w Szczecinie Academia Nova

Rada Osiedla Stare Miasto ul. Mariacka 4, 70-546 Szczecin, tel. 91 489 03 92 , 
e-mail: rada@staremiasto.osiedla.szczecin.pl

Akademia Sztuki w Szczecinie

Akademia Sztuki w Szczecinie

pl. Orła Białego 2, 70-562 Szczecin

664 080 223
sekretariat@akademiasztuki.eu
www.akademiasztuki.eu