03.08.2019
15:00

Miejsce
Gmina Stepnica

Wstęp
wolny

Kategoria
Festiwal muzyczny

Pełna kultura

IX Jazz Piknik Nad Zalewem Stepnica 2019

IX Jazz Piknik Nad Zalewem Stepnica 2019
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

IX JAZZ PIKNIK NAD ZALEWM – STEPNICA 2019
3 sierpnia 2019 godz. 15.00
Amfiteatr nad Zalewem w Stepnicy

MAŁGORZATA JARMOC & MAREK KAZANA BAND
Małgorzata Jarmoc – wokal
Wojciech Rapa – gitara
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – bas
Jakub „Fiszka” Fischer – perkusja
Krzysztof Rozesłański – perkusja
(gościnnie) Marek Kazana – saksofon

Małgorzata Jarmoc - to pochodząca ze Szczecina, obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka kilku zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania  za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii, powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami, przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych w naszym mieście. Występuje obecnie z różnymi zespołami m.in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt. Do swojego autorskiego koncertu zaprosiła przyjaciół grających na co dzień w różnych zespołach. 
Wojciech Rapa – gitarzysta, wokalista, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock'n'rolla. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in. z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co”. Przez kilka lat grał w zespole „Wawele”. Współzałożyciel szczecińskiej formacji „Telegram”, której opiekunem był znany obecnie reżyser filmowy Jacek Bromski. Przez wiele lat występował za granicą. W 2014 r. obchodził 50-lecie twórczości artystycznej. Od wileu lat jest też etatowym gitarzystą basowym legendarnej grupy Czerwono-Czarni.
W koncercie gościnnie zagra również znany szczeciński muzyk jazzowy Marek Kazana. Marek Kazana - gra na saksofonie altowym, tenorowym i barytonowym, flecie i klarnecie - to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych Szczecina i nie tylko. Laureat Grand Prix Jazzu nad Odrą we Wrocławiu w  1979 roku, doceniony na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie w 1983 r., laureat stypendium im. Krzysztofa Komedy '83. Otrzymał Grand Prix 
w konkursie Debiuty na OFPP Opole ’86 z grupą Operating Conditions. W latach ’90 członek grupy nr 1 w polskim jazzie – Young Power. Nagrał ponad 20 płyt (LP, CD) m.in. z zespołem Free Cooperation, Young Power, Operating Conditions, Green Revolution, T-Love, Arfik. 
W 2013 roku nagrał po latach przerwy pierwszą autorską płytę ”Tangola". 
Skład zespołu uzupełniają doskonali muzycy Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – gitara basowa i dwóch perkusistów: Jakub „Fiszka” Fischer i Krzysztof „Drwal” Rozesłański. 

ORANGE TRAIN
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Dominik Bukowski – wibrafon
Szymon Łukowski – saksofony
Tomasz Łosowski – perkusja

Formacja Orange Trane powstała w 1994 roku z inicjatywy basisty Piotra Lemańczyka. Zespół ma za sobą występy na tak prestiżowych festiwalach jak m.in.: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą czy Pomorska Jesień Jazzowa, oraz współpracę m.in. z saksofonistą Maciejem Sikałą, gitarzystą Leszkiem Dranickim i wokalistą Mietkiem Szcześniakiem. 
Zespół Orange Trane tworzą wybitni polscy instrumentaliści, należący do ścisłej czołówki europejskiego jazzu: Piotr Lemańczyk – kontrabas i gitara basowa, Dominik Bukowski – wibrafon xylosynth, Tomasz Łosowski – perkusja i instrumenty perkusyjne. Swą muzyką wpisują się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. Wielokrotnie nagradzani na najważniejszych konkursach w Polsce. 
Od początku istnienia formacji jej niewątpliwym filarem jest Piotr Lemańczyk, znany miłośnikom jazzu z działalności muzycznej w wielu rozmaitych projektach jak współpraca ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Kazimierzem Jonkiszem, Piotrem Wojtasikiem, Wojciechem Staroniewiczem, Krystyną Stańko Oprócz Piotra Lemańczyka (kontrabas) obecny, stabilny skład reaktywowanej w 2011 roku formacji tworzą: Dominik Bukowski (wibrafon), Tomasz Łosowski (perkusja) oraz Szymon Łukowski (saksofon). W takim też składzie zespół zrealizował nagrania wypełniające wyśmienitą płytę ''Acoustic Trio'' (2012) - trzeci po ''Obertas'' i ''My Personal Friend'' album zespołu. W takim też składzie Orange Trane zarejestrowali materiał jaki wypełnia album ''Fugu'' (2014). W 2018 roku zespół wydał najnowszą swoją z udziałem wybitnego saksofonisty jazzowego Soweto Kincha - „Interpersonal Lines”

MAYA KOTERBA & PRZEMEK RAMINIAK i TOMASZ GROWY BAND
Maya Koterba – wokal
Przemek Raminiak – piano / lider
Tomasz Grabowy - bas
(gościnnie) Zbigniew „Levandek” Lewandowski – perkusja

Maja Koterba to szczecińska wokalistka, pedagog, logopeda, trenerka wokalna, studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Elastyczność stylistyczna pozawala jej swobodnie poruszać się w gatunkach muzycznych jak jazz, soul i pop. Maja bierze udział w różnych projektach muzycznych, obecnie związana jest ze szczecińskim środowiskiem muzycznym. Współpracuje również z aktorami Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. Laureatka i uczestniczka wielu festiwali, warsztatów muzycznych m.in. New Jork Jazz Masters International Workshop in Wojanów (2018), International Summer Jazz Academy in Kraków (2015). 
Wokalistce towarzyszyć będą doskonali muzycy: Przemek Raminiak – piano i Toamasz Grabowy – gitara basowa.  Przemysław Raminiak - pianista, kompozytor, aranżer jazzowy. 
W 1977 roku był współzałożycielem tria RGG, z którym występował przez prawie piętnaście lat, nagrywając pięć wysoko cenionych albumów. Jego melodyjne kompozycje i zamiłowanie do nastrojowych klimatów ukształtowały brzmienie zespołu. W 2015 stworzył swój własny zespół Przemek Raminiak Quartet. Współpracuje z artystami najwyższego formatu jak Krystyna Prońko, Monika Kuszyńska, Mietek Szcześniak, Jan ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski. 
Tomasz Grabowy – czołowy polski basista jazzowy. Karierę na rynku muzycznym rozpoczął z zespołem „Funky Groove” w 1994 roku. Z formacją tą brał udział we wszystkich polskich festiwalach jazzowych (m.in. Jazz Jamboree, Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą i in.).  Od 1995 rok Tomasz Grabowy był członkiem grupy „Walk Away”. Pod tym szyldem odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Erick Marienthal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach. Jako niezależny muzyk współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Dave Samuels (ex Spyro Gyra), Henry McCoullough (ex Joe Cocker).
Od wielu lat Tomasz Grabowy zajmuje czołowe miejsca w ankietach fachowych czasopism muzycznych w kategorii gitara basowa. Od 2006 roku jest nauczycielem w klasie gitary basowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. 
Gościnnie w koncercie wystąpi jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w Polsce Zbigniew „Levandek” Lewandowski.

NATALIA LUBRANO & ZBIGNIEW „LEVANDEK” LEWANDOWSKI & FRIENDS
„PLAY RAY CHARLES MUSIC”

Natalia Lubrano – wokal
Zbigniew „Levandek” Lewandowski – perkusja / lider           
Janusz Konefał – gitara,
Kajetan Galas – organy Hammonda B3

Natalia Lubrano – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, wykonująca muzykę jazzową i elektroniczną.  Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji. W 2015 roku Natalia Lubrano z zespołem The Lions była finalistka dziesiątej edycji programu Must Be the Music. Zdobyła też nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę jury za walory wokalne na ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz wystąpiła w koncercie „Super Debiuty” na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2014 r. 
W skład zespołu towarzyszącego wokalistce weszli doskonali muzycy. Na perkusji zagra jeden z najlepszych obecnie perkusistów jazzowych w Polsce Zbigniew „Levandek” Lewandowski, na gitarze czołowy polski gitarzysta jazzowy Janusz Konefał, a na organach Hammonda Kajetan Galas. 
W programie koncertu znajdą się utwory nieodżałowanego Rey Charles`a w autorskich interpretacjach zespołu.

SIGGY DAVIS & KRZYSZTOF „PUMA” PIASECKI BAND  
Siggy Davis (USA) – wokal
Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara
Łukasz Gorczyca - bas
Jarek Małys - piano
Michał Dziewiński - perkusja

Siggy Davis to niezwykle charyzmatyczna, obdarzona przepięknym głosem wokalistka pochodząca z Nowego Jorku. Studiowała śpiew m.in. u Jane Copeland Stevens z Metropolitan Opera a także aktorstwo na Yale University w Stanach Zjednoczonych. Przez lata występowała na deskach teatrów na Brodwayu, grała także w filmach Spikea Lee oraz Briana de Palmy. Projekt wybitnej amerykańskiej wokalistki Siggy Davis jest kontynuacją jej osiągnięć muzycznych oraz chęcią zaprezentowania wspólnie z polskimi muzykami i dla polskiej publiczności swoich kompozycji, w tym własnych oryginalnych opracowań standardów muzyki jazzowej, gospel i soul.
Krzysztof Puma Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog, jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat 70. Nagrał 5 płyt autorskich. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. W 1997 r. zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas”. Występował na scenie m.in. z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Bobem Malachem, Jeffem Berlinem, Hanna Banaszak, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Ewa Bem, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim i in. 
W zespole „Pumy” Piaseckiego zagrają jeszcze Łukasz Gorczyca – bas, Jarek Małys – piano 
i Michał Dziewiński – perkusja.

GOŚĆ SPECJALNY
MARTA KLOUČKOWÁ QUARTET
Marta Kloučková (Czechy) - wokal
Vít Křišťan - piano, Fender
Jan Fečo - gitara basowa
Marek Urbánek - perkusja
(gościnnie) David Dorůžka - gitara

Marta Kloučková jest coraz bardzeij populatną piosenkarką i autorką tekstów młodego pokolenia czeskiej sceny jazzowej. Jest finalistką międzynarodowego konkursu wokalistyki jazzowej Voicingers 2017 i półfinalistką międzynarodowego konkursu Riga Jazz Stage 2018. Jej autorskim zespołem jest Marta Kloučková Quartet, w skład którego wchodzą muzycy należący do czołówki czeskiego rynku jazzowego: Křišťan - piano, Jan Fečo - bas, Marek Urbánek - perkusja. Ponadto, Marta jest członkiem sekstetu wokalnego Skety i współpracuje z zespołami i muzykami z różnych gatunków (Concept Art Orchestra, Barbora Poláková, Clarinet Factory i inne). Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach (Słowacja, Turcja, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Bułgaria, Tajwan, Australia).
Premiera albumu „Loving Season”, który Marta nagrała ze swoim kwartetem i gośćmi: David Dorůžka na gitarze oraz Clarinet Factory, odbyła się w 2018 roku. Album przedstawia 12  autorskich kompozycji Marty ostatnich pięciu lat, z których niektóre zostały zainspirowane dziełem amerykańskiej poetki Sary Teasdale. Są też utwory z czeskimi tekstami napisanymi przez Martę oraz kompozycje Víta Křišťana i Davida Dorůžki. 

Ponadto w ramach PIKNIKU liczne artakcje dla dzieci i dorosłych, stoliska handlowe, reklamowe i gastronomiczne

WSTĘP WOLNY

IX Jazz Piknik Nad Zalewem Stepnica 2019
Gmina Stepnica

Gmina Stepnica

brakhttps://www.stepnica.pl/