14.07.2019
17:00

Miejsce
Teatr Letni w Szczecinie

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Amfiteatr Jazz Cafe 2019

Amfiteatr Jazz Cafe 2019
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Amfiteatr Jazz Cafe 2019

Bardzo popularny cykl koncertowy realizowany nieprzerwanie od 2012 roku w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Koncerty odbywają się w okresie wakacji, w letnie niedzielne popołudnia na scenie amfiteatru, przypominając dawne letnie koncerty promenadowe. W ramach tego cyklu zorganizowano dotychczas ponad 30 koncertów bardzo znanych polskich i zagranicznych artystów, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.
W 2019 roku proponujemy organizację 4 koncertów następujących wykonawców:

07.07.2019 - Małgorzata Jarmoc & Przyjaciele
14.07.2019 - Leszek Kułakowski Trio feat. Joanna Knitter
21.07.2019 - Free Blues Band
28.07.2019 - Przemek Raminiak Quartet

2019-07-07 
MAŁGORZATA JARMOC & FRIENDS (Szczecin)      


Małgorzata Jarmoc – wokal
Wojciech Rapa - gitary
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - kontrabas
Kuba „Fiszka” Fischer - perkusja 
gościnnie
Marek Kazana - saksofony

Małgorzata Jarmoc - to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania  za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt. W trakcie koncertu zaprezentuje najbardziej popularne standardy jazzowe oraz wiele znanych i popularnych piosenek i melodii w jazzowych interpretacjach. 

2019-07-14 
LESZEK KUŁAKOWSKI & JOANNA KNITTER

„LOVE SONGS”
Leszek Kułakowski - piano
Piotr Kułakowski - kontrabas
Tomasz Sowiński - perkusja 
Joanna Knitter - śpiew

Leszek Kułakowski Kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, zwany przez krytykę „wizjonerem jazzu”. Kompozytor ponad 150 utworów jazzowych na zróżnicowane obsady instrumentalne i instrumentalno-wokalne, od zespołów jazzowych po big-bandy i orkiestry symfoniczne. Kułakowski tworzy także muzykę współczesną, jest zwany guru „trzeciego nurtu” – łączącego muzykę współczesną z jazzem. Leszek Kułakowski jest prof. dr hab. Akademii Muzycznej w Gdańsku, prowadząc klasę kompozycji, a także kierownikiem i założycielem kierunku „Jazz i muzyka estradowa” Akademii Muzycznej w Gdańsku. Fascynacja muzyką i osobowością Krzysztofa Komedy inspiruje Kułakowskiego do organizacji Komeda Jazz Festival w Słupsku i Gdańsku, by kultywować i rozwijać twórczo dzieło Krzysztofa Komedy, zwanego „Chopinem Jazzu”. Organizuje jedyny konkurs kompozytorski dla twórców zafascynowanych fenomenem jazzu - Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy. Podczas koncertu wystąpi z towarzyszeniem młodej wokalistki Joanny Knitter gdzie zaprezentują utwory z najnowszej wspólnej płyty „Love Songs”

Joanna Knitter - energetyczna  bluesowo-jazzowa wokalistka młodego pokolenia. Laureatka wilu nagród w konkursach muzyki folkowej i bluesowej. Koncertowała na wielu estradach w Polsce, Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii.
Leszek Kułakowski - kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, profesor zwyczajny klasy kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku, założyciel i szef Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej działającej na tej uczelni. Kułakowski to artysta o ogromnej wyobraźni muzycznej, kreatywnie eksperymentował ze swoją muzyką, także  inspirując się Chopinem, folklorem kaszubskim, Trzecim Nurtem, projektami komedowskimi z yassowcami i aranżacjami Komedy na orkiestrę symfoniczną dla

Tomasza Stańki. Laureat płyty roku „Eurofonia” w ankiecie Jazz Forum  w 2000 r.

Piotr Kułakowski - kontrabasista młodego pokolenia, absolwent, Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Tomaszem Szukalskim, Maciejem Sikałą, Leszkiem Żądłą, Eddiem Hendersonem. 

Tomasz Sowiński - wszechstronny perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, członek zespołów Macieja Sikały, Wojciecha Staroniewicza, Leszeka Możdżera, Sławka Jaskułke, Piotra Wojtasika, formacji Sopot-Hamburg Jazz Quintet. Założyciel i lider formacji Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group.

2019-07-21 
FREE BLUES BAND

Andrzej Malcherek – gitara, wokal
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Dariusz „Kaziu” Kamiński - perkusja 
Mateusz Pawelec – gitara basowa

Grupa bluesowa grająca juz ponad 30 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane utwory J.Hendrix’a oraz Deep Purple.

Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na, których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek. Aktywnie koncertowała jako zespól towarzyszący z Tadeuszem  Nalepą, Stanem Skibyim i Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johsonem ,Janem "Izba" Izbinskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim. Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple). Otwierali koncerty między innymi: Deep Purple, Johna Scofielda, Scotta Hendersona, Johna Mayala, The Animals oraz Johnnego Wintera. Skład zespołu: Andrzej Malcherek – gitara, wokal, Agnieszka Malcherek – organy Hammonda, Dariusz Kaziu Kamiński – perkusja, Mateusz Pawelec – gitara basowa. 

2019-07-28 
PRZEMEK RAMINIAK QUARTET

Przemek Raminiak - instrumenty klawiszowe
Adam Wendt - saksofony 
Bartosz Kucz - gitara basowa 
Maciej Burzyński – perkusja

Przemysław Raminiak lider zespołu, pianista, kompozytor, aranżer jazzowy. W 1977 roku. Był współzałożycielem tria RGG, z którym występował przez prawie piętnaście lat, nagrywając pięć wysoko cenionych albumów. Jego melodyjne kompozycje i zamiłowanie do nastrojowych klimatów ukształtowały brzmienie zespołu. W 2015 roku zadebiutował płytą Locomotive nagraną z własnym Przemek Raminiak Quartet.

Urodził się w Gorzowie Wlkp. i tam w wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie.  Pochodzi z artystycznej rodziny, jego matka jest plastykiem, a ojciec muzykiem. Jak sam wspomina „W mojej pamięci na zawsze pozostaną obrazy i dźwięki biesiad, które odbywały się w moim rodzinnym domu. Podczas takich spotkań, jeszcze jako szkrab, skradałem się pod kuchenny stół, by posłuchać wspólnego muzykowania moich rodziców i ich przyjaciół”. PRZEMEK RAMINIAK QUARTET w składzie: Przemek Raminiak - instrumenty klawiszowe, Jakub Skowroński- saksofony, Bartosz Kucz - gitara basowa, Adam Czerwiński – perkusja.

Amfiteatr Jazz Cafe 2019
Teatr Letni w Szczecinie

Teatr Letni w Szczecinie

ul. Fatała 2, 70-496 Szczecin

91 487 30 69, 602 246 004
ewa.mrugowska@zuk.szczecin.pl
www.zuk.szczecin.pl