15.08.2019
16:00

Miejsce
Miejski Klub Lekkoatletyczny

Wstęp
5/10zł

Kategoria
Inna impreza

Pełna kultura

Memoriał Wiesława Maniaka

Memoriał Wiesława Maniaka
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

2. Memoriał Wiesława Maniaka to upamiętnienie najwybitniejszej legendy szczecińskiego sprintu, „najszybszego białego człowieka na świecie” w swoich czasach, medalisty olimpijskiego (Tokio’64), Mistrza Europy.

Memoriał odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym imienia samego Maniaka (ul. Litewska 20) i obfitował będzie w wiele ciekawych konkurencji. Duża ilość uczestników zawodów przyjedzie do Szczecina wprost z Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy, które kończą się zaledwie 4 dni przed Memoriałem.

Konkurencję memoriałową stanowić będzie dwubój sprinterski (100m + 200m), który wyłoni najlepszego sprintera i sprinterkę szczecińskich zawodów. Zwycięzcą zostanie ten, kto uzyska najwyższy wynik punktowy (według tabel IAAF) po zsumowaniu przeliczonych wyników ze 100 i 200 metrów. 

W pozostałych konkurencjach również należy spodziewać się wysokiego poziomu, ze względu na uczestnictwo wielu gwiazd polskiej lekkiej atletyki, m.in. Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego (skok o tyczce), Marcina Lewandowskiego (800 m), Michała Haratyka (pchnięcie kulą) oraz Patrycji Wyciszkiewicz (400 m). W kilku konkurencjach do rywalizacji włączą się zawodnicy zagraniczni, w tym z USA.

Początek rywalizacji o godz. 16.00

Bilety w cenie 5-10 zł można kupić za pośrednictwem strony https://abilet.pl/impreza/memorial-wieslawa-maniaka-5849
Więcej informacji w wydarzeniu na Facebook’u 2. Memoriał Wiesława Maniaka

Miejski Klub Lekkoatletyczny

Miejski Klub Lekkoatletyczny

Litewska 20 71-344 Szczecin

601 189 730
mkl.szczecin@o2.pl
www.mkl.szczecin.pl