02.12.2019
18:00

Miejsce
Teatr Polski

Wstęp
90zł

Kategoria
Spektakl gościnny

Pełna kultura

Akompaniator

Akompaniator
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na spektakl „Akompaniator”

„Akompaniator” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza z Hanną Śleszyńską i Janem Jankowskim w rolach głównych to znakomity spektakl, który podejmuje w przewrotny i ironiczny sposób temat wielkiej namiętności. Towarzyszy temu piękna muzyka i bardzo dużo absurdalnego humoru.

Bohaterów sztuki jest dwoje: wielka śpiewaczka operowa i skromny, ukryty w jej cieniu, akompaniator. Pianista akompaniuje śpiewaczce od trzydziestu lat i kocha się w niej beznadziejnie, nigdy jednak nie odezwał się do niej ani słowem. Wreszcie postanawia przemówić i wyznać jej swoje uczucie. Wybiera do tego jednak najmniej odpowiedni moment. „Akompaniator” to doskonała komedia, pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji.

„Burzyńska napisała świetnie skrojoną farsę o niedobranych partnerach erotycznych. Oto pewnego dnia na próbie wokalnej już nie pierwszej młodości gwiazdy operowej, milczący i potulny jak dotąd pianista buntuje się i wyznaje diwie skrywaną od 30 lat miłość. U Chrapkiewicza nie ma żadnych „izmów”, tylko jest chłop i jest baba. Agresywny, nieudacznik-impotent i starzejąca się, zmanierowana kobieta. Oboje śmieszni, utkani z kompleksów i natręctw. Chrapkiewicz brawurowo dokopuje się do fundamentalnego przesłania „Akompaniatora”, które brzmi: „Bo największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz”, widzi w nim tylko błyskotliwą sztukę konwersacyjną o nieskonsumowanej miłości z operowymi ciekawostkami w tle.
W tej strategii świetnie sprawdza się obsada: Hanna Śleszyńska w roli diwy ma temperament i charakterek jak trzeba, wiarygodnie wypada zwłaszcza w scenie propozycji dzikiego seksu na pianinie. O Boże, ten głos, ta desperacja... A na bis naprawdę śpiewa arię, może nie jak Maria Callas, ale wrażenie i tak robi. Jan Jankowski dzięki paru trikom z charakteryzacją przeistacza się bez trudu w księgowego o duszy melomana, a może odwrotnie: w melomana o fantazjach księgowego i śmieszy, tumani, przestrasza. Chrapkiewicz jak ognia unika czułostkowości, wyciska z każdego dialogu maksimum komizmu” – Łukasz Drewniak.

– 2 grudnia 2019 r. (poniedziałek), godz. 18:00, Teatr Polski w Szczecinie (ul. Swarożyca 5), Szczecin.
Bilety w cenie 90 zł można nabyć w kasie Teatru Polskiego (ul. Swarożyca 5, tel. 91 433 66 66, kasa teatru czynna: od wtorku do piątku w godz. 9:00 – 19:30, w soboty i niedziele w godz. 16:00 – 19:30, poniedziałek – nieczynna), na stronie internetowej teatru (teatrpolski.szczecin.pl), w Punkcie Obsługi Klienta bilety.fm (Zamek Książąt Pomorskich, Korsarzy 34) oraz na portalu bilety.fm.
Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl. Współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl, tel. 500 263 286.

Akompaniator
Teatr Polski

Teatr Polski

ul. Swarożyca 5, 71-601 Szczecin

Biuro Organizacji Widowni: 91 433 66 66
bow@teatrpolski.eu
www.teatrpolski.szczecin.pl