21.09.2019
20:00

Miejsce
Jambar

Wstęp
25zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

SIKSA i MARSZAŁEK

SIKSA i MARSZAŁEK
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

SIKSA i MARSZAŁEK – trzeci wspólny występ w Szczecinie!

 SIKSA 
(Danger/Discomfort Bass Grrrl Punk – Gniezno/Gnesen/Hnězdno)
www.siksa.bandcamp.com
www.facebook.com/xsiksax
www.instagram.com/siksa_forever

SIKSA to ostatnia przedstawicielka przyszłego zwrotu choreograficznego w stylu punk. Bunt na zamówienie bez organizowania przetargów & clickbaitowa kontrowersja. Piosenkarka estradowa o dwóch głowach, śmiertelna powaga o kwadratowych figurach basu. Niewykwalifikowana instruktorka NOISE-FITNESS dzieląca trening na wytrzymałościowy, siłowy i formy łączone. Opracowana przez nią "aerobiczna piątka freiheit" oparta o warunki niestabilności i nierównowagi niedostosowana jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Kondycyjnie to najgorsza reklama Gniezna od czasów Chrztu Polski w Magdeburgu w 966 roku. Dla Czechów chce być tym czym Ewa Farna dla Polaków. Dawniej Superbohaterka. Nie wystąpiła na Męskim Graniu.

 MARSZAŁEK 
(H8 Poetry Punk – Szczecin/Stettin/Sedinum)
www.marszalek.bandcamp.com
www.facebook.com/MAR5ZAL3K
www.instagram.com/mar5zal3k

Marszałek to jedyny w Polsce jednoosobowy zespół eksplorujący okolice punk rocka. Zadebiutował płytą „Marszałek Pizdudski One Man Band” (2014, Karrot Kommando), na której zaprezentował się jako jedyny pełnoprawny reprezentant powołanego przez siebie do życia gatunku blus-kantry-pank – połączenia śmiałej idei one man band, czyli człowieka-orkiestry, korzeni bluesa i country oraz bezkompromisowego podejścia do tekstów, właściwego punk rockowi. Muzycznie Marszałek najczęściej sięgał po surowe zagrywki bluesowe, akompaniując sobie nogami na zestawie perkusyjnym, w lirykach zaś dość odważnie i wulgarnie rozprawiał się z bolesnymi prawdami o miłości, nienawiści, ciemnych stronach miasta, życia i śmierci. Rozwinięciem tej formuły była płyta, „Marszałek i Konie” (2016) nagrana w towarzystwie zespołu Konie. Jesienią 2016 premierę miała druga solowa płyta Marszałka, zatytułowana „Split”, którym to słowem zwykle określa się wspólne wydawnictwo dwóch zespołów. Na albumie Marszałek zaprezentował dwa oblicza: znaną już formułę one man band, w której odwołał się do swej bluesowo-countrowej tradycji i brudny, minimalny electro-punk, oparty o surowe brzmienie basu i automatu perkusyjnego.
Obecnie Marszałek porzucił wraz z gitarą 6-strunową swój bluesowy punkt wyjścia i uprawia ‘h8 poetry punk’ – zredukowany do bębnów i zapętlonych riffów basowych podkład, na tle którego melodeklamuje swoją poezję nienawiści. Przeklina, pluje żółcią i jadem, ma syfiasty głos, nie umie śpiewać. W kwietniu 2018 ukazała się, popełniona do spółki z duetem SIKSA, płyta „Patriotyzm jutra” (Pasażer, Melina). Marszałek to solowy projekt Piotra Markowskiego – byłego basisty, wokalisty i tekściarza ska-swingowego zespołu Vespa, bigbitowej grupy Pomorzanie i aktywnego członka grupy performerskiej Wielkie Pomorze.

KONCERT : SIKSA + MARSZAŁEK
21 września 2019 (sobota)
drzwi 19:00 | start: 20:00
Jambar, ul. Kolumba 5, Szczecin
Wstęp: 25 PLN

Organizatorzy: Fundacja Upside Art, Kolektyw P1, TegoSlucham.pl, 100% Hardcore Punk Gigs
Fot. Ola Olejnik

Jambar

Jambar

Kolumba 5 70-035 Szczecin

501 402 415
jambarmail@gmail.com
www.jambar.pl