11.09.2019
18:00

Miejsce
Szczeciński Inkubator Kultury

Wstęp
wolny

Kategoria
Inna impreza

Pełna kultura

Wieczory Filmowe z OFFicyną - Wrzesień z Polańskim i Scorsesem

Wieczory Filmowe z OFFicyną - Wrzesień z Polańskim i Scorsesem
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wieczory Filmowe z OFFicyną
Wrzesień z Polańskim i Scorsesem

Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury

W każdą środę września 2019 r. zapraszamy na niesamowitą podróż z twórczością Martina Scorsese  i Romana Polańskiego, wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. We wrześniu skupimy się na twórczości dwóch mistrzów kina, a podczas środowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

Środa 04.09.2019  r. godz. 18:00
Kontrowersyjny i wybitny obraz o życiu Chrystusa

Znakomita ekranizacja powieści Nikosa Kazantzakisa dokonana przez Martina Scorsesego. Ten film prowokuje do rozmyślań na temat natury Boga i człowieka. Niezapomnianą kreację stworzył Willem Dafoe. W rolę Piłata wcielił się Dawid Bowie. Zwraca uwagę hipnotyzująca muzyka Petera Gabriela.

Środa 11.09.2019 r. godz. 18:00
Surrealistyczna komedia o wielkomiejskich lękach 

Młody programista komputerowy poznaje atrakcyjną kobietę, z którą pragnie spędzić noc. Niestety wielkie miasto po zmroku zgotuje mu serię niefortunnych zdarzeń. Będzie i śmieszno i momentami strasznie. W rolę pechowego młodzieńca brawurowo wcielił się Griffin Dunne.  

Środa 18.09.2019 r. godz. 18:00
Czarna komedia Romana Polańskiego 

Akcja filmu rozgrywa się w starym zamczysku na małej odludnej wyspie. Tu mieszka niezbyt dobrana para – on wycofał się z interesów i poświęcił się malowaniu, a ona z nudów zajmuje się hodowaniem kur. Wszystko się zmienia wraz z pojawieniem się dwóch gangsterów, którzy będą chcieli sterroryzować protagonistów. 

Środa 25.09.2019 r. godz. 18:00
Przerażające studium obłędu młodej kobiety 

Jeden z najwybitniejszych thrillerów psychologicznych w historii kina. Roman Polański niczym Alfred Hitchcock stworzył genialne studium schizofrenii na ekranie. Młoda kobieta pod nieobecność siostry popada w szaleństwo i w brutalny sposób morduje mężczyzn. Znakomita kreacja Catherine Deneuve. 


Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata  Frymus i Damian Romaniak.


Projekcje odbywają się w  środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Organizatory:
Stowarzyszenie OFFicyna
Szczeciński Inkubator Kultury

Wieczory Filmowe z OFFicyną - Wrzesień z Polańskim i Scorsesem
Szczeciński Inkubator Kultury

Szczeciński Inkubator Kultury

al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin

91 424 04 64
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
http://inkubatorkultury.szczecin.pl/