26.09.2019
19:00

Miejsce
TRAFO Trafostacja Sztuki

Wstęp
wolny

Kategoria
Wernisaż

Pełna kultura

Ściany mają uszy

Ściany mają uszy
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

INSIDE JOB I NOMADIC STATE
ŚCIANY MAJĄ USZY

26.09. – 15.11.2019

kuratorka: Daria Grabowska

Wystawa przedstawi działania duetów - Nomadic State i Inside Job. Artyści przyjrzą się hierarchii dominacyjnej występującej wśród pracowników instytucji kultury. Wystawa stanie się aktualnym komentarzem dla krytyki muzealno-galeryjnej, do tej pory omawianej i opisywanej głównie w kontekstach niesprawiedliwości ekonomicznych i społecznych. Jak śpiewał Taco Hamingway w piosence Ściany mają uszy: „Chyba ginie tu artysta tak jak mawiał Neron”.

Nomadic State (Karolina Mełnicka i Stachu Szumski) to otwarty, mobilny projekt oparty na kreacji nomadycznego mikropaństwa, które w sposób mimikryczny wpasowuje się w zastaną przestrzeń geograficzną i społeczną. Artyści odnoszą się do genezy „niemiejsc” w rozumieniu przestrzeni pozbawionych tożsamości za sprawą globalizacyjnego ujednolicenia rzeczywistości, a także do ageograficznego charakteru Internetu. Tak rozumiana rzeczywistość stwarza pole do refleksji nad pozycją człowieka w systemie politycznym państwa, w którym funkcjonuje.

Inside Job (Ula Lucińska i Michał Knychaus) swoją praktykę artystyczną skupia na projektach interdyscyplinarnych korzystających z różnorodnych mediów i materiałów. Wiele ich dotychczasowych działań to prace mówiące o futuryzmie i postapokaliptycznych scenariuszach, które kreowane są poprzez tworzenie specyficznych obiektów-produktów.

Ściany mają uszy
TRAFO Trafostacja Sztuki

TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4, 70-205 Szczecin

91-400-00-49
mail@trafo.org
http://trafo.org