16.09.2019
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
20/25zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Rafał Dubicki Quartet

Rafał Dubicki Quartet
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Poniedziałek Jazz Fana
RAFAŁ DUBICKI QUARTET

Rafał Dubicki - trąbka, lider
Michał Sołtan - gitara
Mateusz Woźniak - kontrabas
Adam Lewandowski - perkusja

Rafał Dubicki – trębacz i kompozytor, znany ze współpracy z Sylwią Grzeszczak i Rayem Wilsonem dał się już poznać w środowisku muzycznym jako zwolennik finezyjnej swobody dźwięków i wyznawca swingu. Główna nagroda zdobyta na konkursie improwizacji w ramach Baszta Festiwal w 2016 roku czy główna nagroda podczas konkursu big bandów w Nowym Tomyślu to tylko część osiągnięć młodego trębacza. 
W maju tego roku wydał debiutancki album swojej kwartetu pt. „Story About Emotions”. Jak mówi sam trębacz, płyta jest swobodnym ujęciem jego własnych doświadczeń, którym nie skąpi melodyjności i wyraźnych akcentów. Jak sam dodaje - „to jazz, który zrodził się z inspiracji złotymi dziećmi tej muzyki”. 
Jego pierwszy album, jest jedną z tych płyt, które oferują nie tylko solidny warsztat muzyczny, ale także przemyślane kompozycje. Słuchacze mogą zapomnieć o jednostajności brzmienia – muzycy Dubickiego dają się ponieść młodzieńczej fantazji trębacza i celnie akcentują ładunek emocjonalny każdego utworu – wszyscy na swój własny sposób.

Materiał z płyty jest sumą moich dotychczasowych doświadczeń wynikających ze współpracy z artystami każdego gatunku. Poprzez koncerty, sesje nagraniowe oraz kontakty z wieloma twórcami, nabyłem elastyczność i szeroki pogląd na muzykę. Tworząc utwory, przede wszystkim jako trębacz jazzowy, kierowałem się wytycznymi zgodnymi z tematyką gatunku. Niemniej, naleciałości wynikające z dotychczasowej pracy, pozwoliły mi na przeprowadzenie fuzji międzygatunkowej. Uważam, że muzyka jako taka jest dziedziną, w której nie istnieją żadne granice formotwórcze, co pozwala nam na kreowanie każdej możliwej konstelacji - mówi Dubicki o nowej płycie.
W skład kwartetu wchodzą doświadczeni i utytułowani jazzmani, którzy nadali albumowi pewnej bezkompromisowości i niepowtarzalnego rytu.
Na gitarze zagrał Michał Sołtan, znany głównie ze swej solowej (album MaloGranie) oraz kolektywnej (lider grupy Imagination Quartet) działalności. Koncertował w Chinach, Niemczech, Danii. Grał m.in. z Dante Luciani'm od Frank'a Sinatry, Russ'em Spiegel'em od Tony'ego Benneta, czy Jeremy'm Monteiro i wieloma innymi. 
Za dźwięk kontrabasu odpowiada Mateusz Woźniak, doświadczony basista, który na swoim koncie ma zarówno solowe występy (koncert z towarzyszeniem orkiestry w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego) jak i współprace ze światowymi sławami muzyki popularnej (Ian Gillan z Deep Purple). 
Wreszcie perkusja w kwartecie Dubickiego - crème de la crème polskich bębnów czyli Adam Lewandowski, znany ze wspólnych projektów m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem czy Andrzejem Zauchą.

Więcej na: www.zsj.com.pl, www.13muz.eu
 CENA BILETÓW:
Bilety normalne    - 25 zł 
Bilety ulgowe     - 20 zł - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny, posiadacze szczecińskiej karty metropolitalnej - po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną 

do nabycia:
www.bilety.fm
Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, Mały Dziedziniec, wejście I
Centrum Informacji Turystycznej pl. Żołnierza Polskiego
biuro ZSJ - rezerwacja tel. 607 421 254 
przed koncertem w DK 13 Muz 

Organizator: 
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe

Dom Kultury 13 MUZ 
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
16 września 2019 r., godz. 19:00

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu