17.05.2019
19:00

Miejsce
Technopark Pomerania

Wstęp
30zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Cisza Jak Ta

Cisza Jak Ta
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Cisza Jak Ta
zielona poezja w Technoparku Pomerania
Technopark Pomerania (sala Castanea, budynek F2, parter), ul. Cyfrowa 4

Zapraszamy na niezwykłą muzyczną wyprawę przez górskie połoniny, morskie brzegi i brukowane ulice miast, po której przewodnikiem będzie zespół „Cisza Jak Ta". Podczas kameralnego koncertu w przestrzeniach Technoparku Pomerania wybrzmiewać będą pieśni sercem pisane, których wyjątkowa oprawa muzyczna wydobywa z polskiej poezji to, co najlepsze i najpiękniejsze.

„Cisza Jak Ta" to jeden z najciekawszych zespołów polskiego nurtu poezji śpiewanej. Grupa tworzy folkowo-rockowe aranżacje do wierszy największych polskich poetów - m.in. Bolesława Leśmiana, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimierza Przerwy-Tetmajera czy Agnieszki Osieckiej – oraz do autorskich tekstów. Twórczość formacji nawiązuje do najlepszych tradycji poezji śpiewanej, rodem z poetyckiego świata wrażliwości Starego Dobrego Małżeństwa, Raz Dwa Trzy czy Wolnej Grupy Bukowina.

Na swoim koncie zespół ma już 13 płyt i ponad 1000 koncertów na scenach w całej Polsce. Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, płyta "Nasze Światy" została uznana Poetycką Płytą Roku 2012, płyta „Wuka" poetycką Płytą Roku 2013, a płyta "Nieobecność" - Poetycką Płytą Roku 2017. W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu TVN, Radiowej Trójki i Skody, a jego piosenki zdobyły głosami słuchaczy dziewięć na dziesięć pierwszych miejsc.

Na koncertowym pokładzie „Ciszy" wybrzmiewają trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce i pięć odmiennych głosów splatających słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. W skład grupy wchodzą: Aleksandra Frąckowiak, Ilona Karnicka, Dariusz Bądkowski, Michał Łangowski, Mariusz Skorupa i Mateusz Wyziński. Zespołowi towarzyszy również pies Juno - ulubieniec publiczności w całym kraju.

Cisza Jak Ta
Technopark Pomerania

Technopark Pomerania

ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin,

+48 91 85 22 911
biuro@spnt.pl
www.technopark-pomerania.pl