18.02.2017
20:30

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
20zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Kristen - cykl Tego Słucham

Kristen - cykl Tego Słucham
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Kristen - cykl Tego Słucham

Kristen kameralnie w Domku
Ostatnia płyta „LAS” zespołu Kristen znalazła się wśród najważniejszych albumów polskiej alternatywy 2016 roku. Teraz zespół powraca do Szczecina i zagra w sobotę 18 lutego koncert w Domku Grabarza. 
Kristen funkcjonują już prawie dwie dekady. Przez ten czas stali się prawdziwym filarem polskiej niezależnej sceny. Każda kolejna ich płyta jest ważnym wydarzeniem, każda przynosi inne oblicze zespołu i ewolucję ich twórczości. 
Najnowsza płyta „LAS”, wydana przez oficynę Instant Classic, nagrana została w powiększonym, czteroosobowym składzie, z Maćkiem Bączykiem. Artysta maczał palce już w ich poprzedniej płycie „The Secret Map”, jednak teraz został stałym członkiem zespołu. 
Siłą Kristen zawsze było twórcze lawirowanie na styku melodii i improwizacji; hałasu i ciszy. Tak jest i na nowym krążku. Ale Kristen znowu zaskakują, brzmią inaczej, sięgają po inne środki, malują z tą samą wrażliwością, ale w nieco odmiennym stylu. Grupa stawia na minimalizm, a jednocześnie brzmi mięsiście i sugestywnie, kompozycje opiera często na repetycjach.  Po raz pierwszy słyszymy na tej płycie Michała Bielę śpiewającego po polsku w powalającym i hipnotyzującej piosence tytułowej.

Kristen tworzą: Mateusz Rychlicki (perkusja, elektronika), Łukasz Rychlicki (gitara), Michał Biela (bas, wokal), Maciej Bączyk (elektronika). 

Koncert w Domku Grabarza będzie kolejną odsłoną niezależnego cyklu Tego Słucham, organizowanego przez portal TegoSlucham.pl i Klub Storrady. 
Bilety w cenie 20 zł dostępne są w przedsprzedaży  w klubie Punkt, w godzinach otwarcia lokalu (ul. Wielka Odrzańska 31).

Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org