03.12.2017
19:00

Miejsce
Scena na Łasztowni Teatru Polskiego

Wstęp
90/130zł

Kategoria
Spektakl gościnny

Pełna kultura

Złodziej

Złodziej
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Złodziej - komedia kryminalna

Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny, zagrany brawurowo przez Cezarego Żaka. Złodziej, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją, psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Ale czy jest to jedyny złodziej, który pojawi się na scenie?

„Złodziej" to spektakl, w którego skład wchodzą doskonali aktorzy: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Cezary Żak, Rafał Królikowski, Leszek Lichota, Jacek Braciak, inteligentna fabuła i przede wszystkim mnóstwo humoru. To komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka. Nie zabraknie błyskotliwych żartów, brawurowych zwrotów akcji i zaskakującego finału. Warto dodać, że muzykę do spektaklu „Złodziej" przygotował sam Krzysztof Komeda. Tego nie można przegapić!

Renata Dancewicz – w latach 1989-91 studiowała na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W latach 1991-93 występowała w Teatrze im. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Od 1999 jest aktorką warszawskiego Teatru Kwadrat. Wystąpiła także w wielu popularnych filmach, takich jak: „Ekstradycja", „Pułkownik Kwiatkowski", „Tato".

Izabela Kuna – jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, związana z Teatrem Polskim w Warszawie. Brała udział w wielu etiudach filmowych Mistrzowskiej Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Rola Łucji w Teatrze TV „Łucja i jej dzieci" przyniosła jej Grand Prix dla najlepszej aktorki podczas Festiwalu „Dwa teatry"- Sopot 2004. Członkini Polskiej Akademii Filmowej.

Cezary Żak – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny. Znany z ról w serialach telewizyjnych „Miodowe lata", „Ranczo" oraz „Ludzie Chudego". W 1985 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. W teatrze zadebiutował 15 marca 1986 rolą Działacza społecznego w sztuce „Panna Tutli Putli" Stanisława Ignacego Witkiewicza wystawianej przez Wrocławski Teatr Współczesny.

Rafał Królikowski – aktor teatralny i filmowy. Absolwent PWST w Warszawie z 1992 roku. W latach 1992-2007 występował w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Laureat wielu nagród. Jest znany m.in. z filmów: „Pół serio", „Pierścionek z orłem w koronie" czy „Nigdy w życiu!".

Jacek Braciak – aktor teatralny dubbingowy i filmowy. W 1991 roku ukończył Warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1990-1991 i 1992-2010 występował w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Grał m.in. w takich filmach jak: „Pod Mocnym Aniołem", „Drogówka", „Róża" czy „Katyń".

Bilety: 90/110/130 zł do nabycia na: http://a4f.com.pl/bilety/

Zdjęcia: Marek Matusiak

Złodziej
Scena na Łasztowni Teatru Polskiego

Scena na Łasztowni Teatru Polskiego

ul. Energetyków 40, Szczecin

91 433 00 90
teatr@teatrpolski.eu
http://teatrpolski.eu/