17.02.2017
11:00

Miejsce
Ośrodek Teatralny Kana

Wstęp
150zł

Kategoria
Warsztat

Pełna kultura

Scena Równoległa: Imre Thormann

Scena Równoległa: Imre Thormann
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

SCENA RÓWNOLEGŁA: Imre Thormann - warsztaty
19.02. - SCENA RÓWNOLEGŁA: "Enduring Freedom" ("Trwała wolność") - spektakl Imre Thormanna | spektakl 18+ 

Info o warsztatach:
Zapraszamy wszystkich chętnych na dwudniowe warsztaty z mistrzem Noguchi Taiso i tańca Butoh. Imre Thormann gości co kilka lat w Teatrze Kana, za każdym razem przywożąc jeszcze bardziej udoskonaloną technikę pracy z ciałem i wyobraźnią.

Materia, z jakiej składa się nasze ciało, jest niewątpliwie z tej Ziemi, uczestniczyła i doświadczała procesu stworzenia Ziemi. Nasze ciało zatem, żyjące tu i teraz zawiera całą historię Ziemi. To, co nazywane jest "życiem", "ciałem" i "umysłem", jest właśnie jednym z etapów przemian Ziemi. Nie istnieje absolutny standard dla wszystkich rzeczy. Każdy standard powoływany jest do życia wewnątrz nas, na świeżo tu i teraz, za każdym razem, przez nasze relacje. Stawanie się świadomym tych relacji pozwala na rzeczywiste stanie się jednością z naturą, głębsze zrozumienie tego, jak działa umysł/ciało i uzmysłowienie sobie wagi włączenia procesów myślowych w fizyczne działanie.
Michizo Noguchi, twórca Noguchi Taiso

Podczas warsztatów nie uczę żadnej ustalonej formy ani techniki, lecz przekazuję zasady kształtujące podstawy ruchu (spirala, fala, grawitacja, emocje itp.). Skupiamy się na ruchu codziennym, takim jak stanie i chodzenie, lecz również na emocjonalnych formach wyrazu. Tworzymy punkt wyjścia do zamiany konwencjonalnych wzorów poruszania na świeże podejście, pozwalające nam poruszać się z większą łatwością. Warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów tańca i teatru, jak również dla amatorów w każdym wieku. Moja praca opiera się na siedmioletnim treningu, jaki odbyłem w Tokio pod okiem Kazuo Ohno (mistrza butoh) i Noguchi Michizo (twórcy Noguchi Taiso, japońskiej formy pracy z ciałem). Wykorzystuję także technikę Alexandra i moje własne doświadczenie jako tancerza żyjącego tańcem.

czas: 17−18.02.2017 w godzinach 11−18 (1h przerwy: 14−15)
koszt: 150 zł za dwa dni
warsztaty będą prowadzone w języku angielskim (z tłumaczeniem na polski)
Prosimy zabrać luźny strój do ćwiczeń fizycznych.
zapisy i informacja o sposobie uiszczenia opłaty: paula@kana.art.pl 

Ośrodek Teatralny Kana

Ośrodek Teatralny Kana

Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5. 70-521 Szczecin

91 4330388, 91 4341561
info@kana.art.pl
www.kana.art.pl/