12.03.2017
19:00


Pełna kultura

Szczecin Jazz 2017: Agnieszka Wilczyńska - Artur Andrus

Szczecin Jazz 2017: Agnieszka Wilczyńska - Artur Andrus
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Szczecin Jazz 2017
Agnieszka Wilczyńska - Artur Andrus: "Gala Polskiego Jazzu"
feat. Henryk Miśkiewicz i Andrzej Jagodziński

Szczecinianka z Fryderykiem na finał Szczecin Jazz 2017

Gala Polskiego Jazzu, tak będzie nazywać się koncert finałowy festiwalu Szczecin Jazz 2017. Gwiazdą koncertu będzie Agnieszka Wilczyńska, laureatka Fryderyka 2016.

Agnieszka Wilczyńska jest szczecinianką. Według ankiety Jazz Top od kilku lat uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce.
Laureatka nagrody Fryderyk 2016 za płytę „Tutaj mieszkam" na której znajdują się piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego.
I właśnie m.in. utwory z nagrodzonej płyty usłyszymy podczas koncertu, wykonane ze szczególnym udziałem takich muzyków jak: Andrzej Jagodziński i Henryk Miśkiewicz.

Agnieszka Wilczyńska ma na swoim koncie dwie Złote Płyty- "Pogadaj ze mną"(muz. Włodzimierz Nahorny sł. Wojciech Młynarski), „Krzysztof Komeda" z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi".

W 2015 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Agnieszki Wilczyńskiej „Tutaj mieszkam". Znajdują się na niej premierowe piosenki z tekstami Wojciecha Młynarskiego do muzyki znakomitych polskich kompozytorów: Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Jagodzińskiego, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Włodzimierza Korcza. Aranżacje- Andrzej Jagodziński, Michał Tokaj. Za tę płytę wokalistka została nagrodzona statuetką „Fryderyk 2016".

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl