26.03.2017
18:00

Miejsce
Opera na Zamku

Wstęp
90/120zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Krzysztof Meisinger i Sinfonia Varsovia

Krzysztof Meisinger i Sinfonia Varsovia
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koncert gitarzysty Krzysztofa Meisingera wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia.

Gorąca gitara i gorąca orkiestra – to „duet” niesamowity.
A muzyka Krzysztofa Meisingera z Orkiestrą „Sinfonia Varsovia” to „duet” doskonały. Światowa krytyka uznaje tego artystę za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero czy Piotra Anderszewskiego. Muzyk występuje z takimi gwiazdami jak Sumi Jo, z Philharmonia Quartet Berlin, Academy of St. Martin in the Fields czy z Filharmonią Praską. Nikt też nie ma wątpliwości, że „Sinfonia Varsovia” to najwyższa europejska klasa. Orkiestra powstała w 1984 roku. Występuje w słynnych salach koncertowych oraz na najważniejszych festiwalach, współpracując ze światowej sławy dyrygentami i solistami. Jej dyskografia liczy ponad 260 płyt uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. Dyrektorem artystycznym orkiestry jest prof. Krzysztof Penderecki.

Wspólne koncerty opisanego „duetu” doskonałego kończą się zawsze długimi owacjami na stojąco.

W Operze na Zamku usłyszą Państwo mistrzowskie, porywające, pełne ognia wykonanie  dzieła mistrza tanga – Astora Piazzolli, a także muzykę filmową Ennio Morricone i najbardziej znane gitarowe dzieła hiszpańskich twórców w opracowaniu na gitarę i orkiestrę. Będzie gorąco!

Koncert zostanie nagrany i wydany na DVD.

Gra odważnie, zapamiętuje się w muzyce, która go wchłania i wchłania słuchaczy. Gdy gra, nie istnieje nic poza muzyką – pisze o Krzysztofie Meisingerze Bogdan Twardochleb z Kuriera Szczecińskiego.

Krzysztof Meisinger i Sinfonia Varsovia
Opera na Zamku

Opera na Zamku

ul. Korsarzy 34, 70-953 Szczecin

91 43 48 104
rezerwacja@opera.szczecin.pl
www.opera.szczecin.pl