21.03.2017
12:00

Miejsce
Dom Kultury Słowianin

Wstęp
wolny

Kategoria
Wydarzenia

Klubowe granie

Inspirujące Wtorki Seniora

Inspirujące Wtorki Seniora
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Inspirujące Wtorki Seniora

7 marca – Taneczny Dzień Kobiet
Zespół Taneczny ARABESKA Szczecińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstał w styczniu 2007 r. W założeniach miała to być gimnastyka w rytmach muzyki, ale gdy powstały pierwsze układy taneczne i padła propozycja pokazania się szerszej publiczności, panie z przyjemnością podjęły wyzwanie.
Rokrocznie, począwszy od 2011 roku , ARABESKA prezentuje swoje układy taneczne podczas Szczecińskich Spotkań Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”. Od kilku lat bierze czynny udział w Juwenaliach Trzeciego Wieku organizowanych w Świnoujściu, a także w Juwenaliach Trzeciego Wieku w Warszawie, zbierając  gromkie brawa i sympatię publiczności.
Swoimi występami formacja uświetnia uroczystości w różnych instytucjach kulturalnych i placówkach pomocy społecznej. W zespole ARABESKA tańczą panie pełne zapału, energii i młodości, które pod fachowym okiem Pani Anny Mospinek rozwijają swoją pasję, uczą się i bawią. Potrafią zdrowo i przyjemnie spędzać czas na emeryturze. 
ARABESKA – to poza w tańcu, inspirowana motywami orientalnymi. Może i Ciebie zainspirujemy? Podczas pokazu zaprezentują się również panie  z zespołu tanecznego „Senioritki”, działającego w MOK Dąbie.

14 marca -  Szczecin jakiego nie znamy
Inspirujące spotkanie ze szczecińskim przewodnikiem  turystycznym - Ryszardem Kotlą. Pan Ryszard Kotla,  z wykształcenia inżynier elektryk, to nie tylko przewodnik, to  również polski publicysta krajoznawczy,  dziennikarz, historyk, nauczyciel akademicki i Instruktor Ratownictwa WOPR. Znawca historii i walorów turystycznych Szczecina  i Pomorza Zachodniego. 

21 marca – Muzycznie i tanecznie
Koncert „Ręczno Nożnej Kapeli Przydrożnej”. Repertuar kapeli  jest  swoistym kompromisem pomiędzy typową muzyką prezentowaną przez kapele podwórkowe, a estradowym brzmieniem zespołów folkowych. Mistrzowskie aranżacje Brunona Gościniaka i humorystyczne teksty Tadeusza Klimowskiego ustawiły Kapelę na wiele lat w czołówce polskich zespołów grających ten rodzaj muzyki.

28 marca – Gość studia 60+
Przedstawienie teatrzyku satyrycznego „Raz, Dwa, Trzy” Uniwersytetu III wieku pod kierownictwem artystycznym Anny Ogrodowicz. Teatrzyk satyryczny istnieje od siedmiu lat. Jest laureatem miejskiego przeglądu amatorskich teatrów z roku 2014. W swoich jednoaktówkach porusza problemy interesujące seniorów i przedstawia je z przymrużeniem oka. 

Inspirujące Wtorki Seniora
Dom Kultury Słowianin

Dom Kultury Słowianin

ul. Korzeniowskiego 2, Szczecin

91 4345655, 91 4890359
dkslowianin@o2.pl
http://www.dkslowianin.dt.pl