25.03.2017
19:00

Miejsce
Na mieście

Wstęp
70zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Lara Cubi & Adam Wendt Acoustic Set

Lara Cubi & Adam Wendt Acoustic Set
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koncert Jazz Fana
Lara Cubi
& Adam Wendt Acoustic Set 

Miejsce: Studio Telewizji Polskiej Szczecin  
Ul. Niedziałkowskiego 24a , Szczecin

Laura Cubi - wokal
Adam Wendt – saksofon tenorowy i sopranowy 
Paweł Zagańczyk – akordeon, bandoneon 
Jarosław Stokowski – kontrabas

LAURA CUBI & ADAM WENDT ACOUSTIC SET „Polskie Serce – Hiszpańska Dusza” to nazwa trasy koncertowej promującej najnowszą płytę Adama Wendta „Por la noche” („W nocy”). Jest to program napisany pod wpływem fascynacji muzyką hiszpańską i przy współpracy z Laurą Cubi Villena. Kompozytorem wszystkich utworów zawartych na płycie jest Adam Wendt, a autorką tekstów, oczywiście w języku hiszpańskim, jest Laura Cubi. Efektem tego wyzwania, zarówno dla autorów jak i muzyków towarzyszących, jest połączenie najlepszych cech muzyki hiszpańskiej i naszej rodzimej – polskiej . Repertuar płyty to 12 autorskich kompozycji w brawurowy sposób zagranych i zaśpiewanych. Ta zbitka stylistyczna, piękne melodie oraz bardzo ciekawy skład instrumentalny w połączeniu z głosem, który wręcz hipnotyzuje temperamentem a miejscami nostalgią przekazuje słuchaczom tej muzyki niepowtarzalne i unikalne doznania i przenosi ich w zupełnie inne, nowe rejony świadomości.

Laura Cubi jest rodowitą hiszpanką mieszkającą na stałe w Walencji w Hiszpanii, zakochaną w naszym kraju – w ludziach, folklorze, krajobrazach i pierogach!  Zajmuje się muzyką profesjonalnie. Prowadzi szkołę muzyczną w swoim mieście i udziela się jako solistka w  licznych klubach muzycznych śpiewając zarówno typową muzykę hiszpańską, w której zawarte są cechy muzyki jej prowincji jak i jazz i rhythm` blues. Jednak najbardziej lubi wszelkie poszukiwania muzyczne oparte na zbitkach różnych kultur.

Adam Wendt jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wziął udział w nagraniu około 80 płyt (w tym sześć autorskich) nie tylko jako saksofonista, ale również jako kompozytor i aranżer. W 1990 roku będąc muzykiem zespołu Walk Away otwierali Europejskie koncerty Milesa Davisa. Nagrywał 
i koncertował z takimi sławami muzyki jazzowej jak Randy Brecker, Bill Evans (Miles Davis Group), Eric Marienthal (Chick Corea, GRP Big Band), Mino Cinelu (Weather Raport, Miles Davis), Frank Gambale (Chick Corea), David „Fuze” Fiuczynski (Randy Brecker, R.S.Jackson, G. Russel), Dean Brown (Roberta Flack, David Sanborn), Krystyna Prońko, Ewa Bem, Grzegorz Ciechowski, Lora Szafran, Mietek Szcześniak, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Nippy Noya oraz znakomitościami czarnego bluesa takimi jak Sidney „Guitar Crusher” Selby oraz Keith Dunn.

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN
Studio Telewizji Polskiej Szczecin  
Ul. Niedziałkowskiego 24a , Szczecin
25 marca 2017 r. godz. 19:00

Więcej na:
www.zsj.com.pl

Na mieście

Na mieście

Szczecin