23.03.2017
18:00

Miejsce
Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Wstęp
30/65zł

Kategoria
Festiwal teatralny

Pełna kultura

Festiwal Komedii 2017

Festiwal Komedii 2017
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Festiwal Komedii 2017

Marzec upłynie w Policach pod znakiem fantastycznych komedii teatralnych w doborowej obsadzie. 

W ramach wydarzenia wystąpią m.in.: Piotr Szwedes, Piotr Polk, Bartek Kasprzykowski, Bartosz Opania i inni wspaniali artyści. Policki MOK zaprasza na następujące spektakle:

Komedia „Wieczór Kawalerski”
19 marca 2017
godz. 18:00

sala widowiskowa MOK Police
bilety: 30 zł, 40 zł

Gdy po upojnym wieczorze kawalerskim przyszły pan młody budzi się w łóżku z obcą dziewczyną, zaczyna się lawina komicznych pomyłek z niespodziewanym zakończeniem… 

Świetna, intrygująca i błyskotliwa sztuka angielskiego autora i aktora. Współczesna farsa erotyczna iskrząca dowcipem sytuacyjnym, napisana ze znakomitym wyczuciem prawideł sceny. Dowód? Amerykanie wykupili już prawa do realizacji filmu! Chcą mieć doskonałą zabawę w stylu filmu Cztery wesela i pogrzeb!

czas trwania : 2h 10 min z przerwą
Reżyseria: Zdzisław Derebecki      
Premiera:2012.03.31
Autor: Robin Hawdon

„Pod niemieckimi łóżkami”
20 marca 2017

godz. 18:00
sala widowiskowa MOK Police
bilety: 65 zł, 55 zł

Przedstawienie „Pod niemieckimi łóżkami” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców.

Justyna w dowcipny i bezkompromisowy sposób obala stereotypy dotyczące „tych czystych” Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy przeznaczona dla widzów dorosłych.

„Pół na Pół”
23.03.2017
Godzina: 18:00

sala widowiskowa MOK Police
bilety: 40 zł - 50 zł

Spektakl „Pół na Pół” odbędzie się w ramach Polickiego Festiwalu Komedii. To przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki.

Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem. Robert i Dominik, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna” jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią”…

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 roku odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym… Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów!

Podczas Festiwalu Komedii, na polickiej scenie zaprezentują się wspaniali, znani aktorzy teatralni i filmowi. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Zapraszamy!

Bilety ją są w sprzedaży na www.mok.police.pl 
Karnet na wszystkie spektakle (130 zł/100 zł)
/do nabycia wyłącznie w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach/

Festiwal Komedii 2017
Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Miejski Ośrodek Kultury w Policach

ul. Siedlecka 1A 72-010 Police

+48 91 31 21 055
mok@mokpolice.pl
www.mokpolice.pl