21.03.2017
16:30

Miejsce
CKE Stara Rzeźnia

Wstęp
płatny

Kategoria
Warsztaty dla dzieci

Pełna kultura

Otwieracz

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

OTWIERACZ
warsztaty teatralno-terapeutyczne

W styczniu rozpoczęliśmy siódmą edycję warsztatów teatralno-terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z różnymi problemami rozwojowymi: uszkodzeniem słuchu i wzroku, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD oraz ich zdrowego rodzeństwa. W tym roku zajęcia odbywają się w gościnnych progach Centrum Kultury Euroregionu STARA RZEŹNIA. 

Pod  przewodnictwem Marii Dąbrowskiej – aktorki Teatru Współczesnego i Konrada Pachciarka – założyciela i kierownika Teatru ABANOIA, rozbrykana gromadka przygotowuje przedstawienie, które zaprezentuje we wrześniu  w Sali ILUZJON w CKE STARA RZEŹNIA. Artystów wspiera z dużym zaangażowaniem Joanna Biczak – terapeutka z PZG Centrum w Szczecinie.

We współpracy z PZG Centrum i Centrum Kultury Euroregionu STARA RZEŹNIA Tworzymy miejsce, w którym dzieci mające problemy z komunikowaniem się, z emocjami, z przestrzeganiem reguł społecznych czują się bezpieczne i rozumiane, gdzie w atmosferze akceptacji  odkrywają i rozwijają swój potencjał twórczy.

Teatr, jako sztuka zespołowa, w sposób szczególny uczy współdziałania, wczuwania się w sytuację innych, wzajemnego słuchania i obserwowania się. Teatr jest zabawą, grą, w której każdy – niezależnie od swoich ograniczeń – może wziąć udział, wnieść w nią własne, niepowtarzalne elementy, inspirujące pozostałych.

Teatr powstaje w dialogu, który nie ogranicza się do komunikacji werbalnej, a zatem pozwala się wypowiedzieć także tym, którzy nie mówią, nie słyszą, nie widzą, mają ograniczone zdolności intelektualne czy też z różnych przyczyn są zamknięci w sobie.

CKE Stara Rzeźnia

CKE Stara Rzeźnia

ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin (Łasztownia)

91 822 84 08
stararzeznia@csl.eu
http://stararzeznia.szczecin.pl/