08.04.2017
21:00

Miejsce
Free Blues Club

Wstęp
płatny

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Afrique Sogue & Serre M'mharry

Afrique Sogue & Serre M'mharry
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

AFRIQUE SOGUE + SERRE MMHARRY
Zapraszamy na wieczór z muzyką afrykańską!

Afrique Sogue to projekt muzyczno-taneczny, który powstał zarówno w wyniku fascynacji Zachodnią Afryką jak i z potrzeby wcielenia w życie umiejętności nabytych podczas wielu lat zgłębiania kultury tego regionu.

Zespół wykonuje tradycyjne rytmy grane na bębnach djembe i dundun pochodzących z terenów krajów takich jak Gwinea, Mali czy Sierra Leone, którym towarzyszą pieśni śpiewane przez czarnoskórą, gwinejską wokalistkę M’mharry Sylla w językach susu i malinke. W trakcie koncertu można obejrzeć również rdzenne tańce typowe dla tego regionu.

Wszystko to razem tworzy żywiołowy spektakl, który zabierze Was w odległe i egzotyczne rejony Czarnego Lądu, na łono jednej z najstarszych kultur świata zwanej Kulturą Mande pozostawiając niezapomniane wrażenia.

Serre M'mharry to zespół założony zimą 2015, który od samego początku swego istnienia obrał sobie za cel stworzenie nowoczesnego, ale jednocześnie egzotycznego brzmienia inspirowanego muzyką afrykańską. Grupa tworzy zarówno własne kompozycje jak i sięga do tradycyjnych melodii i pieśni pochodzących z Gwinei, kraju ojczystego wokalistki M'mharry Sylla Wiszniewskiej śpiewającej w swoim rodzimym języku susu.

M'mharry Sylla Wiszniewska - śpiew,
Leszek Wiszniewski - conga, djembe,
Robert Jarzębski - gitara,
Daniel Kaczmarczyk - bass,
Marcin Osiecki - perkusja

Free Blues Club

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

91 485 31 61, 510 060 210
biuro@freebluesclub.pl
http://www.freebluesclub.pl