21.06.2018
17:00

Miejsce
13muz

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Na Górze

Na Górze
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Na Górze.

Dynamiczni, żywiołowi, niebanalni, petarda muzyczna! Udowadniają, że osoby niepełnosprawne mogą być pełnoprawnymi artystami. Ale też nie o udowadnianie czegokolwiek w ich muzyce, w ich graniu chodzi. Tu ważne jest po prostu spotkanie i dobry koncert, nie pozbawiony jednak ważnych i zaangażowanych społecznie treści. 
Kiedyś grupa Na Górze, która istnieje już ponad 20 lat, była przykładem na to, że osoby niepełnosprawne mogą być artystami i mówią ze sceny ważne rzeczy.
Dzisiaj ich piosenki to bardzo często mocny głos niezgody na rzeczywistość i niesprawiedliwość dotykającą nie tylko osoby niepełnosprawne. Nie byłby jednak zespół Na Górze znakomitym zespołem, gdyby nie to, że grane przez nich koncerty, zarówno utwory punkrockowe, rockowe i piękne ballady, są wykonywane po mistrzowsku. „Na ogół jesteśmy grzeczni, lecz teraz śpiewamy tak, żeby nas mógł zrozumieć, ten komu kultury brak”. Na ostatniej płycie zespołu Na Górze „Mieszanka wybuchowa” gościnnie wystąpił Czesław Mozil. 
Koncert odbywa się w ramach projektu Sztuka inkluzji oraz w obchodzone 21 czerwca na całym świecie Święto Muzyki - „Fete de la musique”.
Inicjatorem projektu Sztuka inkluzji i koordynatorem spotkań jest Violina Janiszewska - DK „13 Muz”. 

Na Górze
13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu