24.03.2017
18:00

Miejsce
13muz

Wstęp
wolny

Kategoria
Spotkanie

Pełna kultura

Literacki Klub Magnolia - „Latarnia umarłych”

Literacki Klub Magnolia - „Latarnia umarłych”
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

„Latarnia umarłych” Leszka Hermana w Literackim Klubie Magnolia.

24 marca w Klubie 13 Muz odbędzie się spotkanie z Leszkiem Hermanem poświęcone jego najnowszej książce pt. „Latarnia umarłych”. 
Pod koniec 2015 roku do rąk czytelników trafiła książka „Sedinum. Wiadomości z podziemia”. Autor w sposób brawurowy wrzucił nas w niej w misternie skonstruowaną fabułę sensacyjną, przystępnie, a zarazem w bardzo rzetelny sposób ujawnił fakty historyczne naszego miasta i regionu, począwszy od średniowiecza do czasów współczesnych, oraz z rozmachem doprowadził do kilku katastrof budowlanych na terenie Szczecina. 
I kiedy jeszcze dobrze człowiek nie ochłonął po tym sensacyjnym majstersztyku, jeszcze nie zdążył sprawdzić u źródeł historycznych faktów o Templariuszach, czarownicach i masonach, a tu proszę bardzo: koniec roku 2016 i kolejna „jazda bez trzymanki” w książce pt. „Latarnia umarłych”. Paulina, Igor i Johann, główni bohaterowie z „Sedinum…”, ponownie zostają wplątani w kryminalne wątki dotyczące kilku morderstw oraz tajemnice związane z ostatnimi miesiącami wojny i niemiecką wunderwaffe. Jest domniemany skarb Cesarza Północy, który trzeba odkryć gdzieś na dnie Bałtyku, są chytrzy i niebezpieczni Rosjanie, jest i Piotr Krzystek.
Spotkania z Leszkiem Hermanem wzbogaci pokaz slajdów z miejsc i zabytków opisanych w książce. Dzięki uprzejmości Księgarni Zamkowa będzie można zakupić publikacje autora. Spotkanie organizuje Fundacja „Pięć Palców” dzięki dotacji Urzędu Miasta Szczecin.

Literacki Klub Magnolia - „Latarnia umarłych”
13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu