24.03.2017
18:00

Miejsce
ProMedia

Wstęp
wolny

Kategoria
Spotkanie

Pełna kultura

Spotkanie z Krzysztofem Gawronkiewiczem

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Spotkanie z Krzysztofem Gawronkiewiczem

24 marca 2017 (piątek) o godz. 18.00 w Promediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się spotkanie z grafikiem, malarzem, storyboardzistą, twórcą komiksów – Krzysztofem Gawronkiewiczem. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.
Krzysztof Gawronkiewicz (ur. 1969 r. w Warszawie)  Swoje pierwsze komiksy zaczął tworzyć w szkole podstawowej. Były to adaptacje seriali telewizyjnych, m.in. "Kosmos 1999" oraz autorskie wersje przygód Tarzana i Koraka, które znał z komiksów kupowanych na warszawskim Wolumenie.
Zadebiutował w 1988 r. jako ilustrator opowiadań w Nowej Fantastyce, gdzie ukazał się również jego pierwsze komiksy.  W 1992 na pierwszym roku grafiki na warszawskiej ASP poznał Dennisa Wojdę, późniejszego scenarzystę „Mikropolis” i „Tabula Rasa”. Pierwszym komiksem, który wspólnie zrealizowali był „Taksówkarz”. Był to prawdopodobnie pierwszy pasek z serii „Mikropolis”, która od 1994 regularnie ukazywała się w magazynie "Kelvin & Celsjusz" (numery 3-9), a później w wielu innych czasopismach.
Jest autorem rysunków m.in. do komiksów „Esencja” i „Romantyzm” z cyklu „Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona”, „Achtung Zelig” i „Powstanie”.
Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie POP-ART.

ProMedia

ProMedia

al. Wojska Polskiego 2, 70-471 Szczecin

91 506 50 56
filia54@mbp.szczecin.pl
www.mbp.szczecin.pl