03.06.2017
21:00

Miejsce
Free Blues Club

Wstęp
55/70zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Guitar Shortym & Morblus (USA, ITA)

Guitar Shortym & Morblus (USA, ITA)
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

GUITAR SHORTY & MORBLUS (USA, ITA)
Współpraca między Guitar Shortym i Roberto Morbiolim i jego zespołem Morblus, to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń bluesowych tego sezonu!
 
Legendarny gitarzysta / wokalista Guitar Shorty to gigant świata bluesowego. Już od pięciu dekad elektryzuje publiczność swoimi występami na żywo, a zainspirował tak wielkich jak Jimi Hendrix i Buddy Guy. Niczym bokser atakuje swoją ognistym, fizycznym stylem gry na gitarze, a jego dziki spiew wpływa zarówno na ciało, jak i duszę. Co odróżnia go od innych to nieprzewidywalny, łamiący wszelkie zasady styl gry na gitarze. Gra on dzwięki, riffy i zagrywki o których inni bluesmani nawet nie śnili. Amazon.com napisał, że jego gra "brzmi jak tygrys w klatce tuż przed porą karmienia. Jego psychodeliczne solówki jak lawa topią wszystko na swojej drodze". The Chicago Reader stwierdził "Guitar Shorty to zaprawiony w boju twardziel. Wygrywa swoje frazy i nuty z morderczą furią. Jest jednym z najbardziej energetycznych wykonawców na scenie bluesowej.”.
 
http://www.guitarshorty.com/
 
Grupa Morblus istnieje od 20 lat pod synonimem intrygujących brzmień blues-, soul-, funk-, blues-rock i rhythm&blues-owych. Morblus występowali na największych scenach światowych wraz z Robenem Fordem czy Johnem Mayallem a tylko w zeszłym roku zagrali na wielkich europejskich festiwalach – Sierre Blues Festival w Szwajcarii, Blues’n Jazz Rallye w Luksemburgu oraz Trasimeno Blues Festival we Włoszech. Założycieliem formacji jest gitarzysta i wokalista Roberto Morbioli.
 
http://www.morblus.com/
 
Skład:
Guitar Shorty – gitara, wokal
Roberto Morbioli – gitara, wokal
Daniele Scala – organy Hammonda
Stefano Dallaporta – bas
Nicolo Taccori - perkusja

Wstęp: 60 zł przedsprzedaż / 70 zł w dniu koncertu / 55 zł studenci (tylko w dniu koncertu)

Free Blues Club

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

91 485 31 61, 510 060 210
biuro@freebluesclub.pl
http://www.freebluesclub.pl