27.04.2017
19:00


Pełna kultura

LAB 7: El-klassik – Manuel Göttsching

LAB 7: El-klassik – Manuel Göttsching
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

LAB 7: El-klassik – Manuel Göttsching
koncert elektroniczny
sala symfoniczna

Artyści:
Zespół gitarzystów CIRKLEN
Manuel Göttsching

Utwory:
Manuel Göttsching - Inventions for Electric Guitar

Kiedy był małym chłopcem, słuchał Jimi Hendrixa, The Rolling Stonesów i Fleetwood Mac. Edukację muzyczną rozpoczął klasycznie – od nauki gry na gitarze, by na moment porzucić ją na rzecz perkusji w założonym przez siebie zespole rockowym. Miał wtedy 15 lat.

Dziś Manuel Göttsching to jeden z najważniejszych muzyków światowej klasy. To legendarny gitarzysta, który w znaczący sposób wpłynął na niemiecką scenę muzyki elektronicznej. Grając w zespołach Ash Ra Tempel oraz Ashra, a także występując jako solista, znalazła się na muzycznej mapie obok takich gwiazd, jak Tangerine Dream i Kraftwerk. Przez lata występował na scenie razem z Klausem Schulze zarówno na początku swojej kariery w latach 70., jak i znacznie później, na przełomie XX i XXI w.

Podczas koncertu w Szczecinie w sali symfonicznej zabrzmią utwory z płyty „Inventions for Electric Guitar” z 1975 r., która była dla artysty pierwszym solowym albumem z muzyką elektroniczną. Tym razem Manuel Göttsching wykona kompozycje w towarzystwie duńskiego sekstetu gitarzystów z zespołu Cirklen.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl