19.05.2017
11:30

Miejsce
Różne miejsca

Wstęp
wolny

Kategoria
Wydarzenia

Pełna kultura

Święto Uniwersytetu Szczecińskiego

Święto Uniwersytetu Szczecińskiego
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, profesor Edward Włodarczyk, serdecznie zaprasza wszystkich szczecinian na wydarzenia związane z obchodami ŚWIĘTA UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO, które odbędą się w dniach 13 maja-4 czerwca 2017 roku.

Pierwsze wydarzenie w ramach Święta US to, organizowane już po raz trzeci, Dyktando Uniwersyteckie, które zaplanowano na sobotę, 13 maja. W tym samym tygodniu, 18 maja, odbędzie się konferencja pn. "Nauka dla regionu" z udziałem przedstawicieli otoczenia gospodarczego, samorządu terytorialnego oraz administracji państwowej. Kolejnym przedsięwzięciem będzie wykład w ramach nowego cyklu Uniwersyteckich Wykładów Otwartych, który wygłosi  prof. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w piątek, 19 maja. Natomiast w cyklu Koncertów Uniwersyteckich realizowanych w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, 23 maja, odbędzie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Zwieńczenie tegorocznych obchodów nastąpi na Jasnych Błoniach podczas Festynu Rodzinnego połączonego z Uniwersytecką Grą Biegową zaplanowanych na niedzielę, 4 czerwca. W programie całodniowego pikniku sportowego przygotowano rozmaite wydarzenia dla wszystkich mieszkańców regionu: młodzieży, rodzin z dziećmi, studentów i osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Podczas festynu odbędą się także zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, m.in.: aerobik na trawie, animacje ruchowe dla dzieci, piłkarskie potyczki dla małych i dużych, a także: malowanie twarzy we wszystkich kolorach tęczy, wspinaczka po ściance, warsztaty „Wiem co jem” oraz gra dla dzieci z nagrodami. Dodatkowymi atrakcjami będą m.in.: warsztaty języka chińskiego dla najmłodszych, obserwacja okrzemek pod mikroskopem świetlnym oraz fotobudka. 

Harmonogram:

13 maja 2017, sobota
11:00 – DYKTANDO UNIWERSYTECKIE
Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych Wydziału Nauk o Ziemi  Uniwersytetu Szczecińskiego ul. A. Mickiewicza 16a w Szczecinie.

18 maja 2017, czwartek
10:00-12:00 – NAUKA DLA REGIONU - konferencja z udziałem przedstawicieli otoczenia gospodarczego, samorządu terytorialnego oraz administracji państwowej
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Mickiewicza 64, w Szczecinie.

19 maja 2017, piątek
11:30 – UNIWERSYTECKIE WYKŁADY OTWARTE: Rosja i Europa: historia i teraźniejszość - prof. dr hab. Andrzej Nowak (Uniwersytet Jagielloński)
Sala nr 134, Wydział Humanistyczny US, ul. Krakowska 71-79

18-23 maja 2017
DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH - prezentacja i promocja projektów, na które US otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej
Wydziały Uniwersytetu Szczecińskiego

23 maja 2017, wtorek
19:00 – KONCERT ZESPOŁU RAZ DWA TRZY
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

24 maja 2017, środa
12:00 − OTWARCIE GALERII SZCZECINA HUMANISTYCZNEGO: wystawa prac Michała Batorego z Paryża i książek Wydawnictwa Drzewo Babel. Poprzedzi ją wykład prof. Jana Wiktora Sienkiewicza z Torunia i prezentacja Barbary Stępień.
Wydział Humanistyczny US, ul. Krakowska 71-79

4 czerwca 2017, niedziela
11:00-18:00 – FESTYN RODZINNY NA BŁONIACH
– UNIWERSYTECKA GRA BIEGOWA
Jasne Błonia w Szczecinie

Wszystkie wydarzenia są otwarte oraz bezpłatne (poza koncertem w filharmonii, na który można nabyć bilety)

Różne miejsca

Różne miejsca

Różne miejsca na terenie Szczecina i okolic