17.05.2018
17:30

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
wolny

Kategoria
Spotkanie

Pełna kultura

Szczeciński Salon Poezji

Szczeciński Salon Poezji
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Szczeciński Salon Poezji
dziedziniec menniczy, wstęp wolny. W razie niepogody hol wschodni (wejście A z dużego dziedzińca). W przypadku holu wschodniego obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, wejście I z małego dziedzińca, od godz. 17.00 w dniu wydarzenia; liczba miejsc ograniczona

Spotkanie poetyckie z Michałem Rusinkiem.

W programie:
opowieść o Wisławie Szymborskiej
czytanie poezji Noblistki
prezentacja twórczości własnej

Michał Rusinek - polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz; doktor habilitowany nauk humanistycznych; sekretarz Wisławy Szymborskiej. 

Michał Rusinek o Wisławie Szymborskiej:

„Myślę, że była postrzegana jako ciepła osoba. Świetnie czytała swoje wiersze, miała dobry kontakt z publicznością. Nie lubiła tłumu, tego, że ludzie są anonimowi. Jeżeli w kolejce stoi dwieście osób z prośbą o autograf, nie można z każdą z nich zamienić nawet kilku słów, bo wtedy podpisywanie trwałoby prawdopodobnie dobę. Kiedy pewnego razu jechaliśmy gdzieś z Miłoszem, zatrzymał nas policjant. Spojrzał do środka i powiedział: „o, pan Miłosz i pani Wisława!”. On był „panem Miłoszem”, raczej niedostępnym, a ona "panią Wisławą". Więc sądzę, że tak ją postrzegali — a przynajmniej policjanci!”.

Prowadzenie – Michał Józef Kawecki, twórca i gospodarz Szczecińskiego Salonu Poezji

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl