28.10.2018
16:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
5zł

Kategoria
Spotkanie

Pełna kultura

Zamkowe Wieczory Książęce przy muzyce

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Zamkowe Wieczory Książęce przy muzyce
sala Kina Zamek, (wejście A, I p.), bilety: 5 zł

28.10.2018 
Temat spotkania: Skąd się bierze muzyka, czyli Kompozytor i jego inwencja

Bohaterem wieczoru będzie Robert Bukowski, szczeciński kompozytor, który zdradzi tajniki warsztatu i opowie o tym, jak powstaje utwór muzyczny. Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się, czym jest muzyka dla jej twórcy i jak pojmuje magię sztuki dźwięków zawodowy muzyk. Szczególną atrakcją będzie wykonanie przez Roberta Bukowskiego kilku własnych kompozycji.

Robert Bukowski urodzony w 1983 r. i zamieszkały w Szczecinie. Jest kompozytorem, producentem muzycznym, realizatorem nagraniowym, klawiszowcem, pianistą i organistą. Tworzy muzykę klasyczną, filmową, elektroniczną, ambient, metal/rock oraz pop. Korzysta z bardzo szerokiego wachlarza instrumentów. Począwszy od instrumentów akustycznych orkiestry symfonicznej, chórów symfonicznych, poprzez instrumenty etniczne całego świata, a skończywszy na syntezatorach muzyki elektronicznej i gitarach elektrycznych.

Prowadzenie spotkania: dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski 

25.11.2018 

Temat spotkania: Szczecin na starej fotografii, czyli Muzeum szczecińskiej pocztówki

Czy wiedzą Państwo, że w Szczecinie był Zamek Piastowski i Brama Miejska? Były – ale tylko …na pocztówce. Jak wiele nieznanych faktów i ciekawostek kryją stare zdjęcia, będzie się można przekonać podczas spotkania z Poliną Wierzchowiec, prowadzącą nietypowe muzeum szczecińskie, gromadzące stare i nowe widokówki, dokumentujące czasy, w jakich powstały.

Oprawa muzyczna: Anna Chyhrina – skrzypce

Prowadzenie spotkania: dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl