19.05.2017
19:00


Pełna kultura

SWR Symphonieorchester

SWR Symphonieorchester
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

DECISO 
SWR Symphonieorchester

Koncert symfoniczny

Artyści:
SWR Symphonieorchester
Miklós Perényi - wiolonczela
Vassily Sinaisky - dyrygent

W programie:
Zoltán Kodály - Tańce z Galanty
Antonin Dvořak - Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104
Johannes Brahms - Symfonia nr 3 F-dur op. 90

SWR Symphonieorchester to jeden z najważniejszych ambasadorów muzycznych Niemiec. W swym repertuarze skupia się na klasycznej i romantycznej symfonice, sięgając nie tylko po wielkich mistrzów, ale też kompozytorów o mniej znanych nazwiskach. 

Założony w Stuttgarcie w 1945 r. przez amerykańskie władze okupacyjne, dziś jest jednym z najbardziej prestiżowych zespołów muzycznych. Na swej rodzimej scenie występuje regularnie, dając podczas jednego sezonu artystycznego ponad 80 koncertów zarówno dla publiczności zgromadzonej na widowni, jak i przed radioodbiornikami. Równolegle występuje na licznych scenach w kraju i za granicą, bierze też gościnny udział w festiwalach. 

Orkiestra ze Stuttgartu ma na swym koncie ogromną liczbę produkcji studyjnych dla radia i telewizji. Została wielokrotnie nagrodzona za udział w wybitnych produkcjach muzycznych. Zdobyła laur ECHO Klassik w 2012 r., Nagrodę Niemieckich Krytyków, a także francuskie wyróżnienie „Diapason d’or”. Muzyczne spotkanie z SWR Symphonieorchester to obietnica cudownego wieczoru, podczas którego słuchacze zatracą się w świecie muzyki klasycznej.

SWR Symphonieorchester
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl