15.07.2017
20:30

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
85/110zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Robert Glasper Experiment

Robert Glasper Experiment
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

ROBERT GLASPER EXPERIMENT
miejsce koncertu: ZAMEK, Mały Dziedziniec

Robert Glasper - amerykański pianista, kompozytor i producent, jedno z najgłośniejszych nazwisk współczesnego jazzu, R&B i hip-hopu.

Artysta prowadzi równolegle dwa główne projekty: Robert Glasper Trio oraz Robert Glasper Experiment. Pierwszy ma charakter zdecydowanie jazzowy, a w drugim jazzowe wpływy są równie istotne jak soul oraz hip-hop. To właśnie Robert Glasper Experiment został uhonorowany w 2012 roku nagrodą Grammy za płytę "Black Radio" w kategorii "Najlepszy album R&B".

Album „Black Radio" to śmiała wyprawa w nowe muzyczne terytoria, przekraczająca ograniczenia poszczególnych gatunków muzycznych. Na płycie pojawiają się elementy jazzu, hip-hopu, R&B, soulu i rocka, sprawiając, że twórczość Glaspera wymyka się jakiemukolwiek zaszufladkowaniu. Album ilustruje również mnogość talentów muzycznych artysty: Glasper występuje na nim w charakterze producenta, kompozytora, klawiszowca oraz frontmana zespołu, w którego składzie gościnnie występuje wielu słynnych przyjaciół pianisty reprezentujących najróżniejsze nurty tzw. muzyki miejskiej (urban music). Grono znanych artystów, których słyszymy na płycie, obejmuje m.in. wykonawców takich, jak Erykah Badu, Bilal, Lupe Fiasco, Lalah Hathaway, Mos Def, Ledisi, Meshell Ndegeocello.

Robert Glasper był wielkokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a statuetkę zdobył jeszcze dwukrotnie: w kategorii Best Traditional R&B Performance za utwór "Jesus Children of America" oraz za ścieżkę dzwiękową flilmu "Miles Ahead", którego bohaterem jest Miles Davis - jedna z najważniejszych postaci w historii jazzu.
Formacja Robert Glasper Experiment wystapi w swoim najmocniejszym 6-osobowym składzie! Po ubiegłorocznym koncercie Macy Gray czeka nas w Szczecinie kolejna porcja czarnej muzyki w najlepszym wydaniu. Na jedyny koncert Robert Glasper Experiment w Polsce kraju z pewnością przybędą nie tylko mieszkańcy naszego miasta!

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl