15.09.2018
09:00

Miejsce
Wały Chrobrego

Wstęp
wolny

Kategoria
Wydarzenia

Pełna kultura

Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”

Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Pamiętajcie o ogrodach - Kiermasz Ogrodniczy na Wałach Chrobrego

Szczecinianie – i nie tylko oni – przyzwyczaili się już do tej imprezy i niecierpliwie na nią czekają, bo wiedzą, że każda edycja Kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach” na Wałach Chrobrego, to kolejne odkrycia i zachwyty, nowe wrażenia, upragnione zakupy – te zaplanowane i te całkiem niespodziewane. Co tym razem znajdziemy wśród kiermaszowych propozycji?  Tradycyjnie już drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, byliny, cebule kwiatowe, trawy, pnącza ozdobne i jadalne, krzewy róż, świeże zioła w doniczkach, wrzosy i wiele innych roślin. Wszystko to w szerokiej gamie i obfitości odmian - znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich. Tak szeroki wybór zawdzięczać będziemy producentom, którzy przyjadą specjalnie do Szczecina z wielu rejonów Polski. Lubią do nas przyjeżdżać, bo wiedzą, że szczecinianie kochają zieleń i znają się na roślinach, więc specjalnie dla nich starannie przygotowują, selekcjonują towar, aby zadowolić każdego, najbardziej nawet wybrednego klienta. 
Ponadto w ofercie znajdą się: mała architektura, kosiarki, ceramika, rękodzieło do domu i do ogrodu. Swoje stoisko będzie miał Polski Związek Działkowców,   gdzie fachowych porad będą udzielać instruktorzy ogrodniczy oraz gdzie będzie można zbadać odczyn gleby.

Nie tylko ogród – także domową spiżarnię  będzie można  wzbogacić o nie lada specjały, bo „Pamiętajcie o ogrodach” to także kiermasz jadła regionalnego, czyli „Wałówka z przysmakami” zlokalizowana w ulicy Szczerbcowej. Wskazane przed okresem jesienno-zimowym miody z najlepszych pasiek,  czosnek z ekologicznych upraw, przetwory, sery z Podhala, z Podlasia i Mazur, pieczywo  i wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur (z Podhala, Podlasia, Kurpiowszczyzny i Litwy), kwas chlebowy, hiszpańskie oliwki, przysmaki z Turcji, węgierskie kołacze i langosze,  obwarzanki tomaszowskie, ekologiczne wina owocowe, piwa z minibrowarów.
To wszystko w jednym miejscu i czasie – za sprawą Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, który po raz XXXVII zagości na Wałach Chrobrego, gromadząc ponad 100 wystawców z całej Polski.

Organizatorzy zapraszają w sobotę – 15 września - w godzinach od 9.00 do 18.00
oraz w niedzielę – 16 września - w godzinach od 9.00 do 17.00
Wstęp wolny

Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”, 
15 – 16 września,
Wały Chrobrego w Szczecinie
www.kiermaszogrodniczy.info
Organizator – FM Szczecin

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego

ul. Jana z Kolna