19.05.2017
18:00

Miejsce
Galeria Kaskada

Wstęp
wolny

Kategoria
Festiwal

Pełna kultura

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku

Między 15 a 21 maja szczecińskich miłośników literatury czeka mnóstwo wyjątkowych wrażeń. Znamy już cały program wydarzenia, które wypełni tych kilka majowych dni w kalendarzach fanów książek. Z okazji Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury z czytelnikami w Szczecinie spotkają się: Łukasz Orbitowski, Magdalena Witkiewicz, Jonathan Carroll i Wojciech Kuczok. Wszystkie spotkania z autorami odbędą się w salonie Empik Kaskada

Laureat Paszportu Polityki i nagrody Nike, Wojciech Kuczok przyjedzie na festiwal z okazji premiery powieści kryminalnej „Czarna”. Fani literatury Jonathana Carrolla będą mieli okazję porozmawiać z autorem o najnowszej powieści „Kolacja dla wrony”. Gościem festiwalu będzie także Łukasz Orbitowski, twórca momentami piekielnie dowcipnych, momentami krzepiących, ale zawsze niezmiennie mądrych felietonów „Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego”. Z kolei Magdalena Witkiewicz przekona miłośników literatury kobiecej, że nawet najbardziej niepozorna decyzja, może wpłynąć na całe życie, o czym właśnie jest książka „Czereśnie zawsze muszą być dwie”.
Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy – Szczepan Twardoch. Autor od samego początku brał czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program - zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca znanych rzeźb i instalacji – Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu. 
W dniach od 15 do 21 maja w siedmiu miastach Polski, odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników literatury. Na uczestników Apostrofu czekają spotkania z autorami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne. Poza Szczecinem festiwal zawita do Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Gdańska. Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.

PROGRAM FESTIWALU:
Empik, SZCZECIN – KASKADA:

Poniedziałek, 15.05
18:00 Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim wokół książki „Rzeczy utracone”

Wtorek, 16.05
18:00 Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz wokół książki „Czereśnie zawsze muszą być dwie”

Środa, 17.05
18:00 Spotkanie z Jonathanem Carrollem wokół książki „Kolacja dla wrony”

Piątek, 19.05
18:00 Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem wokół książki „Czarna”

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku
Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice i Szczecin
Organizator: Empik

Szczegóły:
www.festiwalliteratury.pl
https://www.facebook.com/FestiwalApostrof

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
Galeria Kaskada

Galeria Kaskada

al. Niepodległości 36 Szczecin

91 810 28 00

www.galeria-kaskada.pl/